HFN TRAILERS Hamlet 2 [01] Verhaal: Het acteervak krijgt er flink van langs in deze satire, met een glansrol van de Britse komiek Steve Coogan. Hij zet zichzelf helemaal te kakken als mislukte acteur die afgegleden is tot het regisseren van het jaarlijkse toneelstuk op de plaatselijke middelbare school. Hoofdrollen: Steve Coogan, Catherine Keener, Amy Poehler, Elisabeth Shue, David Arquette Regie: Andrew Fleming Genre: komedie Distributie: A-Film Entertainment Release: 8 januari 2009 Bloody Mondays Strawberry Pies Verhaal: Regisseuse Coco Schrijber won vorig jaar een Gouden Kalf voor deze bespiegeling op verveling, een gevoel dat we allemaal wel kennen, maar waar we nooit echt bij stilstaan. Schrijber wist niemand minder dan John Malkovich te strikken voor de voice-over. Regie: Coco Schrijber Genre: documentaire Distributie: Cinéart Release: 8 januari 2009 Surveillance Verhaal: De klassieker Rashomon stamt al weer uit 1951, maar het principe van een misdaad, bekeken vanuit verschillende gezichtshoeken, gaat nog steeds niet vervelen. In dit geval betreft het de verhalen van drie mensen die de FBI moeten helpen een seriemoor denaar op te sporen. Hoofdrollen: Julia Ormond, Bill Pullman, Peil James, French Stewart, Ryan Simpkins Regie: Jennifer Chambers Lynch Genre: misdaad Distributie: European Film Partners Release: 8 januari 2009 12 [03] Verhaal: Het gegeven van twaalf juryleden die beslis sen over het lot van een verdachte is bekend van 12 Angry Men (1957). In deze Russische remake krijgt het een extra lading, doordat het zich afspeelt in Tsjetsjenië en het de vraag is of de Tsjetsjeense verdachte wel of niet zijn Russische stiefvader heeft vermoord. Hoofdrollen: Sergei Makovetsky, Aleksei Petrenko, Sergei Garmash, Yuri Stoyanov Regie: Nikita Mikhalkov Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 8 januari 2009 What Just Happened? Verhaal: Sommige Hollywoodsterren zijn niet te be roerd om hun eigen beroep op de hak te nemen. We volgen De Niro als een filmproducent die ernstig be hoefte heeft aan een hit en de grootste moeite heeft zijn volgende film van de grond te krijgen. Hoofdrollen: Robert De Niro, Bruce Willis, Stanley Tucci, John Turturro, Kristen Stewart Regie: Barry Levinson Genre: komedie Distributie: Paradiso Entertainment Release: 8 januari 2009 Righteous KM [04] Verhaal: Voor wie die ene scène tussen De Niro en Pacino in Heat niet genoeg was, kan nu zijn lol op met een hele film waarin de twee toppers samen te zien zijn. Ze spelen twee rechercheurs in (waar anders?) New York, die een seriemoordenaar op het spoor komen. Hoofdrollen: Robert De Niro, Al Pacino, Carla Gugino, 50 Cent, John Leguizamo, Donnie Wahlberg Regie: Jon Avnet Genre: misdaad Distributie: Moonlight Films Release: 8 januari 2009 YesMan Verhaal: Het lijkt een variant op Jim Carreys film Liar Liar, waarin hij besloot niet meer te liegen. Maar het gegeven van Yes Man komt uit het gelijknamige boek van Danny Wallace, die zes maanden lang 'ja' zei te gen alle vragen en voorstellen waar hij voorheen 'nee' op zou hebben gezegd. Hoofdrollen: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Terence Stamp, Molly Sims Regie: Peyton Reed Genre: komedie Distributie: Warner Bros. Release: 8 januari 2009 The Visitor [02] Verhaal: Na Thomas McCarthy's sprankelende regie debuut The Station Agent was iedereen erg benieuwd naar de opvolger en we worden niet teleurgesteld. Een weduwnaar keert na lange tijd terug naar New York, om te ontdekken dat twee illegale immigranten intrek hebben genomen in zijn appartement. Hoofdrollen: Richard Jenkins, Haaz Sleiman, Danai Gurira, Hiam Abbass, Marian Seldes Regie: Thomas McCarthy Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 8 januari 2009 The Boy in Striped Pyjamas [05] Verhaal: De Tweede Wereldoorlog, gezien vanuit een kind dat geen flauw idee heeft wat er aan de hand is. De achtjarige Bruno woont naast een concentratie- 'You're gping to have a rriagical life.' (Stève Coogan als Dana Marschz in Hamlet 2)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 59