TRAILERS HFN EB kamp en snapt niet waarom iedereen op 'die boerderij' rondloopt in gestreepte pyjama's en waarom hij geen vriendschap met ze mag sluiten. Hoofdrollen: Asa Butterfield, Vera Farmiga, Rupert Friend, David Thewlis Regie: Mark Herman Genre: drama Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 8 januari 2009 Public Enemy Number One (part 1) Verhaal: In Nederland zegt de naam van Jacques Mesrine ons weinig, maar in Frankrijk was hij de meest gezochte misdadiger in de jaren zeventig dankzij een aantal bankovervallen en uitbraken uit de gevangenis. Het tweede deel van dit tweeluik wordt uitgebracht op 19 februari. Hoofdrollen: Vincent Cassel, Cécile de France, Gérard Depardieu, Roy Dupuis Regie: Jean-Francpis Richet Genre: misdaad Distributie: A-Film Entertainment Release: 15 januari 2009 Seven Pounds Verhaal: Will Smith heeft er een handje van om grote publieksfilms af te wisselen met Oscarwaardige dra ma's. Deze keer hengelt hij naar het gouden beeldje in de rol van een suïcidale man die probeert in het reine te komen met zijn verleden en geweten. Onderweg wordt hij verliefd. Hoofdrollen: Will Smith, Rosario Dawson, Woody Har- relson, Barry Pepper, Madison Pettis Regie: Gabriele Muccino Genre: drama Distributie: Sony Pictures Releasing Release: 15 januari 2009 Frosf/N/xon Verhaal: Reconstructie van het legendarische tv-in- Milk. A-Film Quality. Links. Amstelfilm. terview tussen de Britse presentator David Frost en ex-president Richard Nixon. Nadat Michael Sheen en Frank Langella met hun vertolking triomfen vierden op de planken, deden ze het nog eens dunnetjes over voor de filmcamera's. Hoofdrollen: Michael Sheen, Frank Langella, Matthew Macfadyen, Oliver Platt, Kevin Bacon Regie: Ron Howard Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 15 januari 2009 Milk Verhaal: Na twee mislukte pogingen lukte het Harvey Milk in 1977 om verkozen te worden tot de directie van toezichthouders in San Francisco. Daarmee was hij de eerste openlijk homoseksuele man in de VS die werd verkozen tot een hoge politieke functie. Opgenomen op locatie met een aantal van Milks oude vrienden en collega's. Hoofdrollen: Sean Penn, Emil Hirsch, James Franco, Josh Brolin, Diego Luna, Alison Pill Regie: Gus Van Sant Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 22 januari 2009 Links Verhaal: Het geordende leventje van de hoofdpersoon komt finaal in de prak te liggen. Hij verliest zijn baan en zijn vriendin, wordt gearresteerd en belandt in het ziekenhuis. Daar blijkt dat hij een hersenbeschadiging heeft opgelopen waardoor zijn wereldbeeld is verte kend: hij ziet links niets meer. Hoofdrollen: Jeroen van Koningsbrugge, Lotte Ver beek, Nettie Blanken, Guus Dam Regie: Froukje Tan Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 22 januari 2009 Tm saying that when the President does it, that means it's "not" illegal!' (Frank Langella als Richard Nixon in Frost/Nixon)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 60