TRAILERS HFN Zach and Miri Make a Porno [01 Verhaal: De gemiddelde pornofilm blinkt niet bepaald uit in een briljant scenario of een hoogwaardige aankle ding. Iedereen kan zo'n film maken en vet geld verdie nen. Aldus denken vrienden Zack en Miri. Ze willen zo hun geldproblemen oplossen, maar komen onderweg weer nieuwe sores tegen. Hoofdrollen: Seth Rogen, Elizabeth Banks, Traci Lords Regie: Kevin Smith Genre: komedie Distributie: Benelux Film Distributors Release: 22 januari 2009 Valkyrie [03] Verhaal: Heeft er nu niemand ooit geprobeerd om Hitler uit de wereld te helpen? Jazeker, en in deze film wordt een van die moedige pogingen onder de loep genomen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog smeedde een groep Duitse officieren, onder de codenaam Valky rie, een plan om hun leider te vermoorden. Hoofdrollen: Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson, Carice van Houten Regie: Bryan Singer Genre: drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 22 januari 2009 Defiance Verhaal: Nauwelijks bekomen van zijn recente Bond-op treden, laat Daniel Craig zijn heldhaftigheid weer zien als een van de drie Joodse broers die uit het door de nazi's bezette Polen ontsnappen en zich aansluiten bij het Russische verzet in de bossen van Belarus. Hoofdrollen: Daniel Craig, Liev Schreiben Jamie Bell, Alexa Davalos, Jodhi May Regie: Edward Zwick Genre: oorlog, drama Distributie: RCV Entertainment Release: 22 januari 2009 Revolutionary Road [02] Verhaal: Het Titanic-duo Kate Winslet en Leonardo Di- Caprio staat weer voor de camera als een ogenschijnlijk tevreden echtpaar met twee kinderen in de jaren vijftig. Ze verbergen echter beiden een hoop frustraties die steeds vaker aan de oppervlakte komen. Hoofdrollen: Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Kathy Bates, Michael Shannon Regie: Sam Mendes Genre: romantiek, drama Distributie: Universal Pictures International Release: 22 januari 2009 Gomorra Verhaal: Toen Roberto Saviano in 2006 zijn exposé schreef over de Napolitaanse maffia kreeg hij prompt doodsbedreigingen. De gelijknamige verfilming, die zich richt op vijf mensen wiens leven getekend wordt door de georganiseerde misdaad, hakt er behoorlijk in. De film won de Grand Prize op het festival van Cannes. Hoofdrollen: Salvatore Abruzzese, Simone Sacchet- tino, Salvatore Ruocco, Vincenzo Fabricino Regie: Matteo Garrone Genre: misdaad Distributie: Cinemien Release: 29 januari 2009 The Ramen Girl Verhaal: Tja, wat doe je als Amerikaanse toeriste als je gedumpt wordt door je vriendje en dan moederziel alleen in Tokio terechtkomt? Abby besluit de moed niet op te geven, maar het roer rigoureus om te gooien en een opleiding als ramen- (Japans noedel gerecht) chef te volgen. Hoofdrollen: Brittany Murphy, Toshiyuki Nishida, Tammy Blanchard, Sohee Park Regie: Robert Allan Ackerman Genre: romantiek, komedie Distributie: European Film Partners Release: 29 januari 2009 The Curious Case of Benjamin Button [05] Verhaal: Net als in F. Scott Fitzgeralds gelijknamige verhaal begint Benjamin Button zijn leven als een bejaarde man, om vervolgens langzaam jonger te worden. We volgen zijn bijzondere leven vanaf zijn geboortejaar 1918. Hoofdrollen: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Elle Fanning, Elias Koteas Regie: David Fincher Genre: drama Distributie: Warner Bros. Release: 29 januari 2009 Despereaux, de dappere muis (nl) [04] Verhaal: Desperaux Tilling is een heel bijzondere muis, en niet alleen omdat hij boeken liever leest dan aan vreet. Het kleine beestje is daarnaast ook nog eens stapelverliefd geworden op de prinses. Maar hoe kan hij haar bereiken als hij verbannen wordt naar de kerker? Stemmen: Levi van Kempen, Thom Hoffman, Loretta Schrijver, Loek Beernink, Sara Kroos Regie: Sam Feil, Robert Stevenhagen Genre: animatie Distributie: Universal Pictures International Release: 4 februari 2009 Frozen River Verhaal: Twee alleenstaande moeders, die vlakbij de grens tussen Amerika en Canada wonen, krijgen have to show the world that not all of us are like him. Henning von Tresckow in Valkyrie)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 62