Yes Man Positief SPECIAL TRAILER LEADER 'Yes we can!' HFN Special trailer 'You said "no" to life and therefore you are not living', zegt acteur Ter- rence Stamp tegen Jim Car- rey's karakter in de nieuwe komedie Yes Man. En zo is het maar net. Een advies dat meer mensen ter harte zouden mogen nemen... Jim Carrey speelt Carl Allen, een man die alle vra gen die hem worden gesteld beantwoord met een eenvoudig 'nee'. Tot hij een sessie bijwoont van po- sitiviteitsgoeroe Terrence Bundley. Daarna besluit hij werkelijk overal 'ja' op te zeggen. Met alle gevolgen van dien. Warner Bros. kan geen beter moment kiezen om de film uit te brengen, zo'n twee weken voordat Barack Obama - op 20 januari - wordt beëdigd als de 44e president van de Verenigde Staten, de man die onder meer gekozen werd dankzij de slimme campagneslogan 'Yes we can!' Dat moet toch leuke advertentiemogelijkheden bieden? Hoofdrollen: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Terrence Stamp Regie: Peyton Reed Distributeur: Warner Bros. Releasedatum: 8 januari 2009 Yes Man. Dis tributie Warner Bros. Er is zwaar weer op komst. We worden bestookt met be richten dat we economisch gezien een moeilijk jaar, of misschien zelf wel meerdere moeizame jaren, tegemoet gaan. En wel omdat dat ene woordje waar blijkbaar ons hele economische stelsel op is gebaseerd, 'vertrouwen', in geen velden of wegen meer te bekennen is. Wat voor ge volgen dit alles voor onze bedrijfstak heeft? Geen idee. Ik drink wel koffie, maar in koffiedrab kijken ben ik nooit zo'n ster geweest. Ik geloof in ieder geval dat we door negatieve gedachten het proces alleen maar versterken. En dat we de over tuiging moeten omarmen dat welwillende mensen samen echt tot bijzondere dingen in staat zijn. Daar zijn echt legio voorbeelden van terug te vinden in de wereldgeschiede nis. In de V.S. gaat men volgende maand in ieder geval een man tot president beëdigen die er zijn centrale bood schap van maakte: 'Yes we can!' Maar laten we ook eerlijk wezen. Zolang er op deze aardbol elke twintig seconden een kind sterft als gevolg van vuil drinkwater, waar hebben we het dan nog over? Denk daar maar eens over na de komende feestdagen. Voordat ik hier straks weer door het aantal beschikbare woorden heen ben, wil ik ook even kort stilstaan bij het vertrek van Max van Praag, general manager van Univer- sal Pictures. Deze onmiskenbare Nederlandse filmicoon gaat de bedrijfstak na veertig jaar verlaten om van zijn pensioen te gaan genieten. Met de special die je in het hart van deze HFN aantreft, willen wij - en tal van anderen - Max op passende wijze bedanken voor zijn rol in het film bedrijf. En hoewel hij vertrekt, weet ik zeker dat we nog van hem zullen gaan horen. Na een welverdiende vakan tie zal Max wel ergens opdui- ken als adviseur, bestuurslid of x commissaris. By the way, vlak voor deadline van dit nummer hoor- den we dat de NVB bereid is >*j ons weer een jaar te steunen als hoofdsponsor. Dat gaat helaas wel gepaard met een aanzienlijke afname van het budget. Eerlijk gezegd moeten we nog bezien of we het in 2009 wel gaan redden. Maar laat ons uitgaan van het positieve. Het team van Holland Film Nieuws wenst je pret tige en zakelijk florissante feestdagen! Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'The world is a playground. Somewhere along the way everyone forgets it.' (Zooey Deschanel als Renee Allison in Yes Man)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 6