Hufteralarm HFN COLUMN 'Weg met alle, naar popcorn en M&M's walmende, lawaai ige dwarse pubers met hun irritante mobieltjes en maar door ratelende harde stemmen' Kiki Jollema In Nederlandse bioscopen wordt sinds begin juni geëxperimenteerd met een sms-alert. Deze dienst is ingevoerd om de servicegraad voor klanten te verhogen. Zijn er irritaties, klachten of is er over last in de zaal dan kan dit voortaan direct per sms worden gemeld. Lekker laagdrempelig en je hoeft niet meer te wachten tot na de film. Wat te doen bij signalering van hufterig gedrag? Sms je zaalnummer en het stoelnummer van de desbetreffende hufter naar het calamiteitennum- mer in geval van aanhoudende hufterigheid. Het te sms'en nummer staat overigens bij aanvang van de film op het witte doek afgebeeld. Een kleine tip: probeer dit nummer niet al de opvallend in je telefoon te zetten. Dat verkleint het risico dat een latente hufter in jouw directe omgeving het ziet en later weet dat jij hem hebt verlinkt! Maar goed, je verlinkt de hufter dus per sms en ook nog eens anoniem. Alle meldingen komen real time bij de bioscoopmanager binnen en enkele minuten later kan assistentie in de zaal worden verleend. De door jou verklikte hufter wordt, indien noodzakelijk, uit de zaal verwijderd (let dus wel even op! Sms het stoelnummer van de HUFTER en niet van je EIGEN stoel!). Wat een service! Weg met alle, naar popcorn en M&M's walmende, lawaaiige dwarse pubers met hun irritante mobieltjes en maar doorratelende harde stemmen. Sms 'hufter zaal 8 rij 18 stoel 10' naar 007 en ze worden geëlimineerd! From seat 14 with love... Eén probleem! Hoe kan het datje, als niet-hufter zijnde, je mobiele telefoon aan hebt staan in de bioscoop tijdens de film? Je wordt bij aanvang van de film, net na het verschijnen van het hufteralarm- nummer, toch vriendelijk doch dringend verzocht hem uit te zetten?! Oeps, 'onbewust hufterig', ik voel al een nieuwe Sire-campagne aankomen! Even praktisch. Stel, er zit een hufter naast me en die wil ik melden via een sms. Hoe doe ik dat? Bij het inschakelen van mijn mobiel worden tenslotte de vier stoelen naast, twee rijen voor én twee rijen achter me verlicht door mijn display! 'Hé, denkt de hufter 'daar zit zo'n vuile hufter-verraaier!'. Dan is de kans op een blauw oog, van de hufter himself, toch net even te groot om het risico te nemen?! Maar dat risico weegt toch niet op tegen alle voordelen. Behalve het basisvoordeel 'weg met hufters in de bioscoop' heeft dit hufteralarm zeker bijkomende voordelen. Stel je zit met een vrese lijke date in de bioscoop! Dan sms je hem of haar gewoon weg via het hufteralarm. Op zich wel een beetje hufterig, maar reuze handig. Daar zat je voorheen, met een beetje pech, nog een avond aan vast! Het geeft ook nog een extra dimensie aan de bioscoop. Mocht je met een groep vrienden ooit eens bij een iets mindere film belanden, dan sms je gewoon om de beurt een leeg stoelnummer door en klokt wie de beste responsetijd had. Best aardig entertainment, zo'n rennende bioscoopmanager als de film dat niet biedt! Oeps, ik lees net dat uit de test moet blijken of grapjassen het systeem gaan misbruiken. Sorry! Ach, er komt vast snel een aparte kliklijn om mis bruik van het hufteralarm te melden... En ik maar denken dat we onze mobiel tijdens Cinema Expo moesten inleveren uit angst voor illegale opnamen. Welnee! De filmbobo's waren doodsbang dat ze weg werden ge-sms't! Er moet toch gezegd worden dat dit tijdens Expo op enkele momenten niet meer dan terecht zou zijn geweest! Want wat een onbeschrijfelijke klerezooi werd er door de dames en heren, uit de filmwereld zelf nota bene, achtergelaten in het auditorium van de RAI na het vertonen van de films. Als daar dan de mensen tussen zaten die de hufters aan moet spreken op hun gedrag, dan denk ik toch echt 'verander de wereld, begin bij jezelf!'. Foto Zij van Hei/ Fotografie 'You pom'pous, stuck-up, snot-nosed, English, giant, twerp, scumbag, fuck-face, dickhead, asshole.' (Kevin Kline als Otto in A Fish Called Wanda)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 12