Eerlijk over digitaal F U lui E.Ji 1P Agenda TECHNIEK HFN 'Er is nog niet bij iedereen voldoende kennis aanwezig om beslis singen te kunnen nemen.' 'ïA m j£* Symposium over digitalisering Eind oktober organiseert de NVB een symposium over digitale cinema. Het evenement is bedoeld om exploitanten en medewerkers te informe ren over het onderwerp dat de sector bezighoudt. De twee geplande bijeenkomsten hebben een niet-commercieel karakter en er zal getracht worden om alle kwesties in het digitaliseringsdebat te behandelen. Door Frank de Neeve Wat is een virtual print fee en welke andere financieringsmodellen zijn er? Zullen films in de toekomst breder uitgaan? Welke apparatuur is er nodig voor alternatieve content? Om antwoord te geven op dergelijke vragen organiseert de NVB eind oktober een symposium over digitale cinema. Het idee hiervoor is ingege ven door de roadshow die dit voor jaar in Groot-Brittannië door onder meer de Engelse exploitantenorgani satie CEA werd georganiseerd. Het evenement, dat op 23 oktober voor regio Zuid en op 30 oktober voor regio Noord en Midden zal worden georganiseerd, belooft een dag te worden met veel informatie, waarbij ook tijd is ingeruimd voor vragen en discussie. 'Er is al veel over digitale cinema gesproken, maar toch is er nog niet bij iedereen voldoende kennis aanwezig om beslissingen te kunnen nemen', aldus NVB-directeur Ron Sterk. 'Het gaat ons met name om de vergroting van kennis. We zullen daarom een overzicht geven van de stand van za ken met betrekking tot economische en technische kwesties, welke kant het in de toekomst waarschijnlijk op gaat en welke voorbeelden er zijn.' Om de informatievoorziening zo zuiver mogelijk te houden, zullen op het symposium geen commerciële partijen aan het woord komen, maar alleen onafhankelijke deskundigen, veelal met actuele voorbeelden. Zo wordt er momenteel uitgerekend wat de financiële consequenties zijn van het aangaan van een standaardcon tract met een van de aanbieders, zoals XDC of Arts Alliance Media, bij verschillende groottes van biosco pen en met een verschillend aantal premièretitels. Sterk: 'We zullen geen onderwerpen of meningen uit de weg gaan, aan gezien het juist de bedoeling is om de zaken helder te krijgen. Dus als wij erachter komen dat het tekenen van een standaardcontract met een gelijk blijvend aantal premièrekopie- en betekent, dat men uiteindelijk het laatste deel zelf zal moeten betalen, dan zullen we daar open over zijn. Laten we eerlijk zijn over digitaal, dat is de bedoeling.' NVB-symposium digitale cinema 23 oktober (Zuid) en 30 oktober (Noord en Midden); locaties worden nog bekend gemaakt. Aanmeldin gen op termijn via de NVB. In de nabije toekomst is alles digitaal. I I i <ttIj 10-09-09-19-09-09 Toronto Film Festival www.tiff09.ca 04-09-09-15-09-09 Deauville American Film Festival www.festival-deauville.com 11-09-09-20-09-O9 Elfde editie van Film by the Sea in Vlissingen www.filmbytl- 23-09-09 Operateursexamen in Cinemajestic Zutphen 23-09-09 - 02-10-09 Nederlands Film Festival in Utrecht www.filmfestival.nl 03-10-09-05-10-09 Vierde Internationaal Boeddhistisch Film Festival Europe in Amsterdam www.ibff-europe.eu 06-10-09-17-10-09 36e editie van het Internationale Filmfestival Gent www.filmfestival.be 14-10-09-23-10-09 Cinekid festival in Amsterdam www.cinekid.nl 23-10-09 30-10-09 NVB-symposium digitale cinema www.nvbinfocentrum.nl 27-10-09-01-11-09 Leids Film Festival in Leiden www.leidsfilmfestival.nl 04-11-09-08-11-09 Dertiende editie van Holland Anima- tion Film Festival (HAFF) in Utrecht www.haff.nl 'l'd like that. I have a thirst for knowledge; teach me.' (Paul Hogan als Unlce Porter in Flipper)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 15