Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Onze af leveringen worden ook wel gebruikt bij lessen maatschap pijleer.' E3 wat te vertellen hebben en over de toekomst van de wereld nadenken en niet alleen maar lui zijn en han gen en feesten. Irmak is in de serie ook met dat soort dingen bezig. Ze laat mensen met elkaar praten, zonder hokjesgeest. Wat dat betreft is ze heel erg met integratie bezig.' Voorbeeldschool Het valt op dat geen van de Span- gas een hekel heeft aan school. Alleen Barry is een soort drop out. Is dat wel realistisch? Diede in 't Veld, de regisseur van SpangaS: 'Spangalis is de leukste school van Nederland. Dus dan ligt het voor de hand dat de scholieren het er naar hun zin hebben. Wij hebben er met de NCRV bewust voor gekozen van Spangalis een voorbeeldschool te maken. Om te laten zien dat naar school gaan ook leuk kan zijn, om een positief beeld te geven van wat je kunt bereiken. Onze afleveringen worden ook wel gebruikt bij lessen maatschappijleer. Daar ben ik heel blij mee.' SpangaS op survival gaat 30 september in première en wordt uit gebracht door Walt Disney Studios Motion Pictures. Jole en haar klasgenoten. Foto Maarten van Hellen. Lang gelukkig Arjan Ederveen, Jack Wouterse en Alex Klaassen spelen de hoofd rollen in de nieuwe speelfilm Lang gelukkig, gebaseerd op de succesvolle, gelijknamige theatervoorstelling. Lang gelukkig is een verzameling van klassieke sprookjes, waaronder Assepoester en Roodkapje, met een grote knipoog naar de actualiteit. De film wordt geproduceerd door NL Film TV. De regie is in handen van Pieter Kramer. Over Kramer zei producent Alain de Levita in een persverklaring: 'Na Ellis in Glamourland stond een nieuwe Pieter Kramer film hoog op ons verlanglijstje. Na het zien van de theater voorstelling was ik overtuigd: dit gaat de nieuwe Pieter Kramer film worden!' Independent Films brengt de film voorjaar 2010 uit in de bioscoop. Dossier K Een moord op iemand behorend tot de Albanese maffia in Antwer pen is het begin van een onvermijdelijke clanoorlog die ervoor zorgt dat twee mannen worden meegesleurd in een noodlottige spiraal. Dat is het verhaal van de misdaadthriller Dossier K in een zin. De film, waarvan de opnamen afgelopen juni in de Spaanse Pyrenee ën begonnen, is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Jef Geeraerts. Carl Joos en Erik Van Looy - die eerder het scenario schreven voor De zaak Alzheimer - de den dat nu voor Dos sier K. Jan Verheyen regisseert de film. De belangrijkste rol len worden vertolkt door Koen de Bouw, Werner de Smedt en Blerim Destani. Begin volgend jaar is de film te Hij zal worden uitgebracht door ui 'EEaqïTEnfrlliTiiH tertainment. Vreemd bloed Dit voorjaar vonden de opnamen plaats van Vreemd bloed, een nieuw familiedrama van scenarioschrijfster Maria Goos. De regie is in handen van Johan Timmers. De film speelt zich af tussen 1960 en 1983 en gaat over drie generaties slagers. Maar in de kern gaat het om Jere, een jongen die op kerstavond 1960 wordt geboren en in tegenstelling tot iedereen in zijn familie niet wordt opgeleid tot slager. Zijn Moemoe, zijn grootmoeder, besluit Kind - zoals ze Jere noemt - in bescherming te nemen. Jere is namelijk anders- Hoofdrollen in Vreemd bloed'worden vertolkt door Wim Opbrouck, Viviane De Muynck, Jelle de Jong, Gijs Naber en Meral Polat. Het is nog niet bekend welke distributeur de film gaat uitbrengen en wanneer. Na het zien van de theatervoorstelling was ik overtuigd: dit gaat de nieuwe Pieter Kramer film worden!' (Alain de Levita over Lang gelukkig)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 17