The Imaginarium of Doctor Parnassus Shutter Island Whatever Works HFN TEASERS Films om de komende maanden in de gaten te houden. Hoe je het ook wendt of keert, The Imaginarium of Doc tor Parnassus, zal de geschiedenis ingaan als de laatste film waar Heath Ledger aan werkte. Hij overleed tijdens de opnamen waardoor de filmproductie stopgezet moest worden. Johnny Depp, Colin Farrell en Jude Law verklaarden zich bereid om de rol van Ledger samen af te maken en zo kon Terry Gilliam zijn film toch afronden. The Imaginarium of Doctor Parnassus vertelt het verhaal van de dokter uit de titel die ooit een pact met de duivel sloot, maar nu het liefste onder die afspraak uit wil. Hoofdrollen: Heath Ledger, Christopher Plummer, Tom Waits, Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law Regie: Terry Gilliam Distributeur: RCV Entertainment Releasedatum: 3 december 2009 Zou DiCaprio de nieuwe DeNiro zijn als het gaat om de samenwerking met Martin Scorsese? Shutter Island is tenslotte alweer de vierde film in zeven jaar tijd van regisseur Scorsese en hoofdrolspeler DiCaprio. De conclusie lijkt daarmee dus wel enigszins gerechtvaar digd. Shutter Islandspeelt zich af in 1954. DiCaprio is een van de twee politiemannen die afreist naar een mysterieus eiland voor de kust van Massachusetts. Ze moeten de verdwijning onderzoeken van een vrouw uit een inrichting. Terwijl hij een superspannend verhaal uit de doeken doet, laat de meesterlijke Scorsese ons subtiel zien hoe hij is geïnspireerd door filmmakers als Luis Bunuel en Roger Corman. Hoofdrollen: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Sir Ben Kingsley Regie: Martin Scorsese Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 15 oktober 2009 Het was echt groot nieuws toen Woody Allen enkele jaren geleden bekend maakte geen films meer te zullen maken in New York. De kleine neuroot week uit naar Engeland en Spanje waar hij prima films draaide als Match Pointen natuurlijk Vicky Cristina Barcelona. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en voor zijn nieuwste film Whatever Works filmde Allen toch weer in The Big Apple. Duizendpoot Larry David is uitstekend op dreef in deze film over een man die na flinke aarze ling besluit om de naiëve Melodie in zijn appartement toe te laten, met alle gevolgen van dien. Hoofdrollen: Larry David, Ed Begley Jr., Patricia Clark- son, Evan Rachel Wood Regie: Woody Allen Distributeur: Paradiso Releasedatum: 12 november 2009 'Let me teil you right off, I am not a likeable guy!' (Larry David als Boris Yellnikoff in Whatever Works)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 6