m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Er zijn te weinig mensen die simpelweg mooie din gen willen maken en daar ook echt trots op willen en kunnen zijn/ laten ontdekken dan ze in twintig minuten kunnen.' Zoals wel meer in zijn leven, is de afgelopen twee jaar hem 'een beetje overkomen. Maar blijkbaar doe ik toch iets goed: Alles is liefde, 't Schaep en 5 Ingle waren stuk voor stuk successen. Als ik op mijn bek ga of fouten maak, mag je me daar op afrekenen. Maar na dit lijstje, vind ik dat ik voor mijn filmdebuut echt wel enige credits heb verdiend.' Overweegt Gosschalk nooit een wat meer politieke functie in de Ne derlandse filmwereld? 'Ik hoef geen macht te hebben', schudt hij gelijk. 'Een rol als intendant is veel te inge wikkeld voor mij. Maar ik vind het eigenlijk wel raar dat ik nog nooit ben benaderd. Ik heb een enorme kennis in huis en duidelijke ideeën over waar het met de Nederlandse film heen zou moeten.' De trots op het product ontbreekt nog steeds in Nederland, meent Gosschalk. 'Er lopen in de Ne derlandse filmwereld veel te veel azijnpissers rond', vindt hij. 'Mensen die graag anderen kapot maken. Er zijn te weinig mensen die simpelweg mooie dingen willen maken en daar ook echt trots op willen en kunnen zijn.' Hij noemt Johan Nijenhuis en Jean van de Velde als positieve uitzonderingen. 'Dat zijn mensen die zich niet schamen voor wat zij ma ken. En die mensen kent het publiek ook als positieve Nederlandse film makers. Van dat soort flamboyante mensen zouden we er in Nederland veel meer moeten hebben.' foto Jean Pierre Heijmans Richting West Richting West is de titel van de nieuwe film van regisseuse Nicole van Kilsdonk. Van Kilsdonk maakte eerder onder meer Hoe over leef ik mezelf en Johan. Haar nieuwe film vertelt het verhaal van de 38-jarige Claire. Ze is een alleenstaande moeder die van de ene emotie in de andere terechtkomt. Ondertussen probeert ze staande te blijven. De rol van Claire wordt gespeeld door Susan Visser. An dere belangrijke rollen zijn in handen van Viggo Waas en Stefan Rokebrand. Richting West is een film van de producenten Hanneke Niens en Hans de Wolf. Nicole van Kilsdonk schreef ook het scenario voor de film. Richting West wordt 18 november uitgebracht door A- Film Entertainment. Het producentenduo Dick Maas en Tom de wat de nieuwe film van re gisseur Dick Maas wordt: Sint. In de film gaat het over een uit de dood her rezen bisschop die nogal gewelddadig en moordlus tig is. Zeg maar, net even tjes anders dan we ge wend zijn. De film belooft dan ook niet echt geschild- te zijn voor al te jeugdige kijkers. De hoofdrollen in Sint worden gespeeld door Egbert-Jan Weeber, Caro Lenssen, Bert Luppes en Huub Stapel. St kruipt in de huid van d hol geslagen kindervriend. De film wordt 25 november in v Entertainment. Loftwas dé bioscoopsensatie in België afgelopen jaar. De Vlaamse thriller over vijf mannen die een prachtige loft met elkaar delen voor hun privépleziertjes, krijgt een Nederlandse remake. De hoofdrollen worden gespeeld door Barry Atsma, Fedja van Huêt, Jeroen van Ko ningsbrugge, Gijs Naber en Marcel Hensema. Aanvankelijk zou Erik van Looy opnieuw de regie voor zijn rekening nemen, maar in ver band met een Amerikaanse remake die er ook gaat komen, heeft hij die taak overgedragen aan Antoinette Beumer. Saksia Noort heeft het oorspronkelijke script bewerkt voor de Nederlandse versie. De opnamen van Loft beginnen in juni. Independent Films brengt de film 1ó december dit jaar uit in de bioscoop. een heel gevoelig en onbegrepen mer

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 20