Piek V mix PICK 'H' MIX CARTOON Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... ruiiêt Hê8 ik met Laüge] Akkoord overname van Minerva door Pathé Op 31 maart jongstleden werd het definitieve akkoord bereikt tussen Pathé en Minerva voor wat betreft de overname van de bioscopen van Minerva door Pathé. Marktleider Pathé verstevigt haar positie met de overname van de bioscopen in Alkmaar, Arnhem, Breda, Delft, Haarlem, Maastricht, Tilburg, Zwolle en Zaandam. Ook de nieuwbouwprojecten van Minerva in Zaandam, Haarlem en Amersfoort zijn betrokken in de overname. Pathé beschikt nu over vierentwintig bioscopen. Voorlopig zullen de bioscopen, die tot voor kort dus onder Minerva vielen, niet wijzigen qua naam, marktbenadering of structuur. Het komende halfjaar wordt zorgvuldig bekeken op welke wijze de integratie het beste gestalte kan worden gegeven. Er worden geen gedwongen ontslagen verwacht en alle mede werkers wordt een goed toekomstperspectief geboden, aldus het persbericht van Pathé. Cinema Expo op de schop Er gaat niet alleen bij ShoWest een nieuwe wind waaien, ook in Europa gaat er het een en ander veran deren, zo blijkt uit de woorden van Ad Weststrate, presi dent van de Europese bioscooporganisatie UNIC. 'Er is een samenwerkingsovereenkomst getekend tussen de UNIC en E5 Global Media' (het bedrijf achter Cinema Expo International, ShoWest, ShowEast en CineAsia; red.). Dit houdt in dat de UNIC zich voortaan gaat be zighouden met de inhoudelijke kant van Cinema Expo, dat wil zeggen de seminars en paneldiscussies, en dat E5 zich gaat toeleggen op de showelementen. Dat be tekent ook dat Expo niet meer het platform wordt waar bedrijven sales pitches houden, maar waar het om de inhoud draait. 'Bovendien moet het ook een plaats zijn waar de politiek bij wordt betrokken', aldus Weststrate. Cinema Expo zal nog een jaar Amsterdam aandoen. Daarna wordt het een rondreizend circus. Weststrate: 'Er ligt een contract dat bepaalt dat Amsterdam nog een jaar de thuisbasis is. Naar welke stad we daarna gaan is nog niet bekend. Er is veel interesse van Europese bioscoopondernemingen om het evenement onderdak te bieden. We willen in ieder geval naar bios copen en niet meer naar een congrescentrum.' Tot slot kan Weststrate nog meedelen dat de prijs voor UNIC- leden - 'en wie is dat nou niet?' - om het evenement bij te wonen omlaag zal gaan. Eremetaal voor Nederlandse films Ook in de eerste drie maanden van het jaar werden er weer enkele prijzen uitgereikt aan Nederlandse films die veel bezoekers op de been wisten te brengen. Ondanks alle controverse maakte de familiefilm lep! in februari een vliegende start. Binnen tien dagen had den al meer dan 100.000 bezoekers de film gezien. De film kreeg daarom de Gouden Film. Die prijs werd begin maart ook uitgereikt aan de makers van Gang sterboys voor het bereiken van de belangrijke mijlpaal. Het team achter Anubis en de wraak van Arghus werd eind februari in de spotlight gezet. De film van regis seur Dennis Bots trok 400.000 bezoekers en behaalde daardoor de Platina Film-status. Nieuwe intendanten Filmfonds Marleen Gorris is de nieuwe commercieel intendant bij het Filmfonds. Zij heeft Ate de Jong opgevolgd. Frank Peijnenburg is de nieuwe artistiek intendant als opvolger van Jan Eilander. Marleen Gorris heeft als scenarist, re gisseur en producent zowel nationaal als internationaal een groot aantal producties op haar naam staan. Frank Peijnenburg is bij distributeur A-Film verantwoordelijk voor de nationale en internationale acquisitie van speel films, documentaires en tv-series. Hij zal zijn nationale werkzaamheden bij A-Film overdragen en zich richten op internationale acquisitie. Beide intendanten zijn in februari al met hun werk begonnen. Door Berend Jan Kampanje en Dirk de Lille. tyQS £W biWEM 1 WEEK of> hVb'

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 21