Geen film, wel amuses HFN Agenda OP LOCATIE/AGENDA 'Men ziet echt dat het digitale beeld veel beter is.' CineLounge Houten Eind februari ging in het Utrechtse Houten de eerste servicebioscoop van de Randstad open. CineLounge is een goed doordacht en mooi vorm gegeven vierzalencomplex, dat filmliefhebbers trakteert op digitale projectie én hapjes van topkwaliteit. Door Frank de Neeve De eerste servicebioscoop van de Randstad is meteen ook de eerste compleet digitale bioscoop van Nederland: in het hele complex is zelfs geen enkele filmprojector te vinden. Na een paar weken proefdraaien en een week na een hele trits openingen - de officiële, de zakelijke en een speciaal voor kinderen - is exploitant Han Wolf van Roma Servicebioscopen erg enthousiast over het directe succes van zijn bioscoop. 'We gingen op een moeilijk moment in het jaar open, niet net voor de kerst of de zomervakantie, maar toch zien we nu al dat we ons target van 100.000 bezoekers per jaar ruim gaan halen', aldus Wolf. Juiste moment Het Houtense publiek is enthousi ast: over de inrichting, maar ook over de projectie. 'We krijgen bijna dagelijks enthousiaste mails: over het servicecon cept, maar ook over het digitale beeld. Ik had gedacht dat dat onze bezoekers helemaal niet op zou vallen, maar daarover moet ik mijn me ning bijstellen: men ziet echt dat het veel be ter is.' Volgens Wolf is hij met zijn compleet di gitale bioscoop, uitgerust met Christie-projec- toren, Dolby-servers en het Dolby 3D-systeem, exact op het juiste moment opengegaan: 'We hadden niet veel eerder moeten zijn, maar dus ook niet later. Distributeurs kunnen inmiddels goed voor digitale kopieën zorgen. Wat we op film in onze bioscoop in Uden draaien, is ook allemaal digitaal beschikbaar voor Houten.' Alle vier de zalen van het compacte en fraai ingerichte complex hebben bediening in de zaal en zijn boven dien uitgerust met een luxe balkon waar bezoekers tegen een kleine meerprijs extra in de watten worden gelegd. Wolf: 'Bezoekers van onze Udense bioscoop willen meestal eerst weten wat dat inhoudt, maar in Houten zegt men al gauw "doe maar" en hoeven ze niet eens te weten wat het kost. Hier betaalt men graag iets extra voor een glaasje champagne en is men wel in voor onze "luxury bites" en amuses.' Foto Jeroen van de Berg, Dano Photo Design. 14-04-10-24-04-10 26e editie van IMAGINE: Amster dam Fantastic Film Festival www.imaginefilmfestival.nl 20-04-10 Branchecontactdag NVB/NVF met onder andere presentatie Bioscoop monitor door Stichting Filmonder- zoek in Het Ketelhuis in Amsterdam www.nvbinfocentrum.nl 21-04-10-25-04-10 Filmisreal - Festival for New Israëli Cinema in Het Ketelhuis in Amsterdam www.filmisreal.com 06-05-10-14-05-10 Het Latin American Film Festival in het Louis Hartlooper Complex in Utrecht www.laff.nl 12-05-10 - 23-05-10 Internationaal Filmfestival van Cannes www.festival-cannes.com 01-06-10 Ledenvergadering NVB (onder voor behoud), locatie nog niet bekend www.nvbinfocentrum.nl 21-06-10-24-06-10 Cinema Expo International www.cinemaexpo.com 10-09-10-19-09-10 Film by the Sea in Vlissingen www.filmbythesea.nl 22-09-10-01-10-10 Nederlands Film Festival in Utrecht www.filmfestival.nl 12-10-10-23-10-10 Internationaal Filmfestival Gent www.filmfestival.be I he money de

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 23