HFN TRAILERS Green Zone [02] Lou Biou - Feest van de fabelachtige stier Verhaal: In de Zuid-Franse streek Camargue koestert men een diepgewortelde passie voor de stier. Een dorpsfeest zonder stierenwedstrijden is ondenkbaar. Het is een levensgevaarlijke sport die mensen van verschillende afkomsten verenigt. Regie: Ben Hendriks, Jascha de Wilde Genre: documentaire Distributie: Amstelfilm Release: 15 april 2010 Verhaal: Na hun succesvolle Bourne-films kijken we reikhalzend uit naar de derde samenwerking van Matt Damon en Paul Greengrass. Tijdens de oorlog in Irak komt een onderofficier er achter dat er misschien helemaal geen massavernietigingswapens zijn. Hoofdrollen: Matt Damon, Greg Kinnear, Amy Ryan, Brendan Gleeson, Jason Isaacs Regie: Paul Greengrass Genre: drama, oorlog Distributie: Universal Pictures International Release: 15 april 2010 Leaving Mandela Park [01 Verhaal: In de townships in Zuid-Afrika ontsnapt een aantal kinderen met behulp van muziek en dans aan hun grauwe werkelijkheid. Hun dromen vormen een metafoor voor de toekomst van een land dat zich zelf omhoog probeert te werken uit de armoede en geweld. Regie: Saskia Vredeveld Genre: documentaire Distributie: Cinema Delicatessen Release: 15 april 2010 Balibo Verhaal: In 1975 staat Indonesië op het punt om Oost- Timor binnen te vallen. Vijf journalisten willen verslag doen, maar verdwijnen spoorloos. Oorlogsverslagge ver Roger East gaat op onderzoek uit, op uitnodiging van de latere president José Ramos-Horta. Hoofdrollen: Anthony LaPaglia, Oscar Isaac, Damon Gameau, Nathan Phillips, Tom Wright Regie: Robert Connolly Genre: drama, thriller Distributie: El Entertainment Release: 15 april 2010 Wickie de viking [05] Verhaal: We kunnen eindelijk zien hoe het vikingjonge tje Wickie, bekend van de tekenfilmserie uit de jaren zeventig, in het echt onder zijn neus wrijft om beter na te kunnen denken. Dat is ook wel nodig, want hij is niet zo sterk en stoer als de andere vikingen. Stemmen: Ralf Mackenbach, Kristel Verbeke, Paul Haenen, Frans Bauer Hoofdrollen: Jonas Hammerle, Waldemar Kobus, Nic Romm, Christian Koch, Olaf Kratke Regie: Michael Herbig Genre: avontuur, familiefilm Distributie: Independent Films Release: 21 april 2010 The Crazies Verhaal: Als je de films moet geloven, is het bestaan op het Amerikaanse platteland levensgevaarlijk. Deze keer raakt het drinkwater in een plaatsje besmet met gif dat iedereen verandert in een moordlustige psy chopaat. Een groepje biedt nog weerstand. Hoofdrollen: Timothy Olyphant, Radha Mitchell, Da- nielle Panabaker, Joe Anderson Regie: Breek Eisner Genre: thriller, horror Distributie: A-Film Entertainment Release: 22 april 2010 Oceans [03] Verhaal: Met zijn voor een Oscar genomineerde WingedMigration ging Jacques Perin achter de vogels aan. In zijn nieuwste documentaire duikt hij de diepte van de oceaan in. Het is een plaats vol mys teries en gevaren die deze film probeert te ontdekken. Stem: Gijs Scholten van Aschat Regie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud Genre: documentaire Distributie: Benelux Film Distributors Release: 22 april 2010 Vincere [04] Verhaal: Het is algemeen bekend dat Benito Mussolini een hele rits vrouwen en maftresses had, maar het verhaal van zijn eerste vrouw, Ida Dalser, is minder gemeengoed. Zij schonk hem een zoon en hij liet haar opsluiten in een gekkenhuis, waar ze nooit meer uitkwam. Hoofdrollen: Giovanna Mezzogiorno, Filippo Timi, Fausto Russo Alesi, Michela Cescon Regie: Marco Bellocchio Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 22 april 2010 The Shock Doctrine Verhaal: Na The Road to Cuantónamo stort het regie duo zich op een andere hedendaagse misstand in de wereld. Ze baseren zich op Naomi Kleins boek waarin wordt aangetoond dat het kapitalisme er voor zorgde dat een kleine groep mensen rijker werd en de massa armer. Regie: Mat Whitecross, Michael Winterbottom Genre: documentaire 'You have no idea who you're dealing with here.' (Brendan Gleeson in Green Zone)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 30