TRAILERS HFN im Kom niet aan mijn kinderen [01 Verhaal: Driejaar geleden leefde heel Nederland met haar mee. De twee kinderen van Janneke Schoonho ven werden door haar ex-man vastgehouden in Syrië. Zij kreeg haar kinderen terug, maar ze is niet alleen: jaarlijks worden tot 200 kinderen door een van hun ouders ontvoerd. Hoofdrollen: Karina Smulders, Thom Hoffman, Cahit Olmez, Tjebbo Gerritsma Regie: Ron Termaat Genre: drama Distributie: El Entertainment Release: 6 mei 2010 Date Night [04] Verhaal: Steve Carell en Tina Fey zijn afzonderlijk al ronduit hilarisch dus wat is leuker en logischer dan die twee bij elkaar te zetten? Ze spelen een getrouwd stel, dat hun huwelijk nieuw leven in wil blazen door wekelijkse 'date nights'. Hoofdrollen: Tina Fey, Steve Carell, Mark Wahlberg, Taraji P. Henson, William Fichtner Regie: Shawn Levy Genre: komedie Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 6 mei 2010 De/iVer Us from Evil Verhaal: Een getrouwd stel verhuist naar de provincie om daar een rustig leven te leiden. Zijn broer veroor zaakt een dodelijk ongeluk en schuift de schuld in de schoenen van de Bosnische klusjesman Alain, die getekend is door de Balkanoorlog. Hoofdrollen: Lasse Rimmer, Lene Nystrom, Jens Ander- sen, Mogens Pedersen, Pernille Valentin Regie: Ole Bornedal Genre: thriller Distributie: Wild Bunch Release: 6 mei 2010 Robin Hood Verhaal: Russell Crowe is weer een mythische man netjesputter onder regie van Ridley Scott. Deze keer storten ze zich op de legende van Robin Hood. Of beter gezegd: op het ontstaan van die legende. Want Robin begon als een boogschutter in dienst van de koning. Hoofdrollen: Russell Crowe, Cate Blanchett, Matthew Macfadyen, William Hurt Regie: Ridley Scott Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 12 mei 2010 Soul Kitchen [05] Verhaal: Het leven van de Grieks-Duitse Zinos gaat niet over rozen. De stamgasten van zijn eetcafé Soul Kitchen beginnen een boycot, zijn broer vertikt het om een poot uit te steken en zijn vriendin gaat er vandoor. De nieuwe film van Fatih Akin (Gegen die Wand). Hoofdrollen: Moritz Bleibtreau, Adam Bousdoukos, Birol Unel, Anna Bederke, Pheline Roggan Regie: Fatih Akin Genre: komedie Distributie: A-Film Quality Release: 13 mei 2010 Yo, También Verhaal: Pablo Pineda is, net als zijn personage, de eerste Europeaan met het Down Syndroom die een universitaire graad behaalde. In zijn acteerdebuut speelt hij een man die bevriend raakt met collega Lau ra, wat stuit op afkeuring van collega's en vrienden. Hoofdrollen: Lola Duenas, Isabel Garci'a Lorca, Pablo Pineda, Antonio Naharro Regie: Alvaro Pastor, Antonio Naharro Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 13 mei 2010 Lost Persons Area Verhaal: Het meisje Tessa spijbelt en zwerft liever over een vlakte op zoek naar dingetjes om mee te spelen. Haar vader Marcus wil een eigen bedrijfje beginnen en haar moeder Bettina runt een arbeiderskantine. Allemaal zijn ze op zoek naar het geluk. Hoofdrollen: Kimke Desart, Lisbeth Gruwez, Zoltan Miklós Hajdu, Sam Louwyck Regie: Caroline Strubbe Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 13 mei 2010 Prince of Persia: The Sands of Time [02] Verhaal: Na boeken zijn ook videogames een onuit puttelijke bron voor filmverhalen. Prince of Persia dook op in 1989 en verschijnt nu eindelijk op het doek. In het middeleeuwse Perzië moeten een prins en een prinses samenwerken om de wereld te redden. Van producent Jerry Bruckheimer. Hoofdrollen: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Toby Kebbell Regie: Mike Newell Genre: actie, avontuur, romantiek, fantasy Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 19 mei 2010 The Ghost Writer [03] Verhaal: Vijf jaar na Oliver Twist is ook de nieuwe van Polanski een boekverfilming. Het verhaal van Robert Harris draait om een zogenaamde ghost writer die de memoires van een Britse ex-premier moet bijschaven

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 33