Robin Hood F Onrust SPECIAL TRAILER/LEADER sterke acteurs temid den van epische gevechts scènes met slow motion sequenties en krach tige close- ups HFN Special trailer De laatste keer dat Robin Hood echt over het bi oscoopscherm galoppeerde was in 1991 met Kevin Costner. Robin Hood: Prince of Thieves was weliswaar een bioscoophit van formaat, maar niet te vergelijken met de versie die regisseur Ridley Scott nu op ons loslaat. Scott hanteert wederom het Gladiator-recept: sterke acteurs temidden van epische gevechtsscènes met slow motion sequen ties en krachtige close-ups. In deze vijfde samenwerking tussen regisseur Ridley Scott en acteur Russell Crowe speelt Crowe de uit de oorlog terugkerende Robin die ontdekt hoezeer Nottingham te lijden heeft van de tirannieke heerser. Het is ook in Nottingham dat de ervaren boogschut ter in contact komt met Lady Marion, de weduwe die in eerste instantie niks moet hebben van de vreemde verschijning uit de bossen, maar al snel inziet wat zijn komst betekent. Hoofdrollen: Russell Crowe, Cate Blanchett, William Hurt, Mark Strong, Max von Sydow, Matthew Macfa- dyen Regisseur: Ridley Scott Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 12 mei 2010 Robin Hood. Distributie Uni versal Pictures International Elk goed persbericht heeft een kop en een intro waarmee het de lezer in kwestie onmiddellijk bij de lurven grijpt. Hoe scherper, verontrustender, explosiever de kop, des te groter de kans dat de media het bericht overnemen. Nou, dat hebben ze bij Tera Consultants heel goed begrepen. Eind vorige maand kwamen ze met de resultaten naar buiten van hun onderzoek naar het belang van de cre atieve sector voor de economische groei in Europa. Hun boodschap? In 2015 zullen er 1,2 miljoen banen verloren zijn gegaan in de creatieve sector als gevolg van inter- netpiraterij. Bovendien is er tegen die tijd door het zoge heten illegaal handelen 250 miljard euro weggelekt, zo liet het consultancybureau in een persbericht naar buiten komen. De mannen van Tera voerden het onderzoek uit in opdracht van de BASCAP (Business Action to Stop Coun- terfeiting and Piracy), een initiatief dat op zijn beurt weer in het leven werd geroepen door de ICC, zeg maar de internationale Kamer van Koophandel. Tot zover even de afkortingen en plichtplegingen ten aanzien van de bron nen van dit verontrustende nieuws. 1,2 miljoen banen! De schok zit 'm vooral in het aantal, de omvang. 1,2 miljoen. Dat is echt geen kattenpis, als ik mij even zo mag uitdruk ken. Daar kunnen dus ook die van ons russen zitten. Van collega's, van relaties, van bekenden werkzaam in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Reden om bij de pakken neer te gaan zitten? Natuurlijk niet! Het is wel de reden waarom ik rapporten zoals dat van Tera hekel. Het is goed dat ze iets in kaart proberen te brengen, maar het negatieve sentiment druipt er in alle opzichten vanaf. De digitale revolutie brengt een en al ellende, als we het moeten geloven. Terwijl de onstuimige tijd waarin we ons begeven ook echt enorme kansen biedt aan hen die ze zien liggen. Ik begrijp ook best wel dat er maatregelen nodig zijn om het ingewikkelde proces KSff^^i waarin we ons bevinden rich ting te geven, of op z'n minst a&^T uitwassen proberen te voor komen. Maar wie probeert om op deze roltrap tegen de richting in te lop volgens mij te veel energie. Maar dat weten de onderne mende types onder ons natuurlijk allang. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Rise and rise again until lambs become lions.' (Russell Crowe in Robin Hood)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 6