m Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Huub Stapel: 'Er mag best wel eens wat vaker tegen hei lige huisjes worden geschopt/ Hollandse held Maas wordt vol gend jaar zestig en werkt inmiddels ruim dertig jaar als regisseur. De manier waarop hij zijn vak beoe fent, is veranderd. 'Hoe meer je leert, hoe minder je weet. Als je voor de eerste keer een lange film maakt, zie je nergens problemen of valkuilen: je hebt het idee datje uitstekend weet hoe het moet.' Na acht speelfilms ziet de regisseur dat elke scène op zeker honderd verschillende manieren gedraaid kan worden. 'Natuurlijk heb je nog steeds het idee dat je weet hoe je een goed verhaal moet vertellen. Maar die zelfverzekerdheid van dertig jaar terug ben ik wel kwijt.' Zijn drijfveren zijn echter nog niet veranderd. 'Ik wil entertainen: het gaat mij erom dat er zoveel mogelijk mensen naar mijn films gaan. Ik maak ze niet voor mezelf. Ik heb nog hele stapels met goede ideeën. Het blijft alleen zo lastig om films te financieren in Neder land.' Dat betekent overigens niet dat Maas geen respect heeft voor regisseurs die minder op een groot publiek gerichte films maken. 'Maar zelf kan ik het niet. Als er niemand meer naar mijn films gaat, houd ik er gewoon mee op. Al heb ik ook het gevoel dat ik me daar met Sint totaal geen zorgen over hoef te maken.' Sint wordt 11 november uitge bracht door A-Film Distribution. schijnt door de bomen.' Gooische vrouwen Gooische vrouwen, de film belooft een van de grootste (Neder landse) bioscoophits van 2011 te gaan worden. Dat kan (haast) niet anders, als we de populariteit van de tv-serie in acht nemen. De film gaat verder waar de serie eindigde en daarmee ligt de vergelijking met Sex and the City wederom voor de hand. In de film, die werd opgenomen van 22 augustus tot en met 5 oktober, gaan de vier vrouwen naar Zuid-Frankrijk op vakantie om na alle hectiek tot zich zelf te kunnen komen. Gooische vrouwen, de film wordt geregisseerd door Will Koopman die ook de tv-serie voor Linda de Mol eerder reai: seerde in Terug ni kust. De andere hoon len zijn voor Tjitske Reidir ga, Susan Visser er Visschedijk. Gooische vrouwen vanaf 10 maart 20 de bioscopen te zie en wordt uitgebracht Independent Films. Penny's Shadow Zo dol als jongens zijn o voetbal, zo weg zijn d meeste meisjes van paa den. Met de film Penny' Shadow lijkt de tweede diend. De film vertelt het verhaal van de zestienjarige Lisa die een vakantie doorbrengt op Ameland en daar in contact komt met Shadow, een paard dat onbetrouwbaar is geworden door een ongeluk. De hoofdrollen in Penny's Shadow worden gespeeld door Liza Sips, Levi van Kempen, Tanja Jess en Rick Engelkes. Steven de Jong regis seert de film op basis van een script van Lars Boom die het schreef naar aanleiding van een idee van het paardenmagazine Penny. De film wordt volgend jaar uitgebracht door Independent Films Dolfje weerwolfje Na De griezelbus gaat nu ook het eerste boek uit de serie Dolfje weerwolfje van kinderboekenschijver Paul van Loon verfilmd worden. In het eerste boek - en daarmee ook deze film - wordt uit de doeken gedaan hoe het jongetje Dolf in de nacht van zijn zevende verjaar dag verandert in een weerwolf, maar dat geheim wil houden om te voorkomen dat hij zijn pleeggezin kwijtraakt. Joram Lürsen neemt de regie op zich in deze film van productiehuis Bos Bros. Tamara Bos schrijft het scenario. Bij het ter perse gaan van dit blad was men nog bezig met de casting van de film. Benelux Film Distributors zal de film eind 2011 gaan uitbrengen. rden be- 'Ik had je nog zo gewaarschuwd!' (Tom Jansen als Van Paulo in De griezelbus)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 24