Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Ik vind het wel heel belangrijk dat er een soort integriteit is naar het verhaal toe/ te zitten. Moetje nagaan wat een vreemde gewaarwording het is voor hun kleinkinderen.' Integriteit Aan integriteit echter geen gebrek bij regisseuse Maria Peters, die vol liefde over haar project praat. 'Al was het om andere redenen een zware film dan bijvoorbeeld Kruimeltje of Pietje Bell, legt ze uit. 'Wanneer je kinderen regisseert, moetje óók alle zeilen bijzetten. In dat opzicht was het een verademing om eens een "volwassen" film te maken.' Zware dagen waren bijvoorbeeld het draaien van de concentratie- kampscènes. 'In eerste instantie wilden we dat deel er helemaal uitlaten, maar dan wordt het toch een te abrupt einde', legt ze uit. 'Het probleem is datje alle ellende die daar heeft plaatsgevonden toch nooit écht goed in beeld kan brengen. Dus moetje gaan stileren. We laten ze nu eigenlijk achter bij de ingang, met uitzondering van één scène die erg goed bleek te werken. Die konden we niet laten liggen.' 'Natuurlijk zullen al die honderd duizenden lezers gaan vergelijken', knikt Peters. 'Daar ontkom je niet aan. Bij Kruimeltje was dat hetzelfde: sommige mensen vonden dat het he lemaal klopte met hun beeld, andere mensen waren minder tevreden.' Er is een ding dat veel mensen dol graag aan het boek zouden willen veranderen: het einde. 'Maar daar kan zelfs ik als regisseur niets aan doen. De historie heeft het einde bepaald en dat hebben wij helaas maar te respecteren.' Sergio Hassel- baink als Walde- mar Nods. Barry Atsma en Susan Visser spelen de hoofdrollen in de nieuwe film Tape. Daarin spelen zij een echtpaar dat naar Buenos Aires op vakantie gaat om hun vastgelopen huwelijk van wat nieuwe energie te voorzien. Ze hebben hun dochter toegezegd om de vakantie op te nemen, maar als ze een gruwelijke gebeurtenis vastleggen is hun tape een akelig bewijsstuk. Tape wordt geregisseerd door Diederik van Rooijen die eerder onder andere Stel/a's oorlog en de tv-serie Penoza maakte. Van Rooijen schreef het script voor de film samen met Mamie Blok. De film, waar van de opnamen 22 november jongstleden zijn gestart, is een pro ductie van NL Film. Independent Films brengt Tape 8 september 2011 uit in de Neder landse bioscopen. De president In september zijn de opnamen president, een ko medie van regis seur Erik de Bruyn. De hoofdrollen worden gespeel door Najib Amh< li, Achmed Akkal en Charlie Chai Dagelet. Ze wer ken met een script dat werd geschreven door Marco van Geffen. Die baseerde zich op zijn beurt weer op het gelijknamige boek van Khalid Boudou. Boudou schreef een verhaal over de Marokkaanse Joes die met zijn oom Hamid illegaal op een aspergeboerderij werkt als er een brand uitbreekt. Door omstandigheden wordt Joes uitgeroepen tot een na tionale held. Dat is reden voor presidentskandidaat Vlonder om Joes te benoemen tot zijn running mate. De president wordt geproduceerd door Lemming Film. A-Film brengt de film in het najaar van 2011 in de bioscoop. Onder meer Monic Hendrickx, Gaite Jansen, Georgina Verbaan, Chris Zegers, Raymond Thiry, Jack Wouterse, Peggy-Jane de Schep per en Birgit Schuurman spelen een rol in de arthousefilm Lotus. De opnamen van de film van regiedebutante Pascale Simons vonden van augustus tot begin oktober plaats in Rotterdam. Lotus vertelt de belevenissen van enkele anomieme personen gedurende een dag. Allemaal proberen ze op hun eigen manier geluk te bereiken. Lotus, naar een scenario van Philip Delmaar, wordt geproduceerd door IJswater Films die de film maakt in het kader van het lowbudget speelfilmplan De Oversteek III. 'Hey, Speedy, rustig aan! Wil je een burn-out of zo?' (Mimoun Oaïssa als Amimoen in Het schnitzelparadijs)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 22