m Piek V mix Bioscoop Wat wordt de top drie van de komende kerst? PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Nederlandse Filmbon Om het bezoeken van Nederlandse films te stimuleren heeft de NVB, uitgever van de Nationale Bioscoopbon, besloten zogeheten Nederlandse Filmbonnen uit te brengen. Deze bon wordt ingezet bij twee d drie Neder landse films die naar verwachting meer dan 300.000 bezoekers zullen trekken. De bonnen, die alleen geldig zijn bij de op de bon gecommuniceerde film, worden in de markt gezet via de Nationale Postcode Loterij. Het gaat hierbij om maximaal 50.000 bonnen per film. De ingeleverde bonnen kunnen via het bekende proces van de Nationale Bioscoopbon worden verzilverd. De primeur van de eerste Nederlandse Filmbon was voor Dik Trom. In 2011 zal er in ieder geval een Nederlandse Filmbon worden uitgebracht voor Gooische vrouwen, de film. Extra Live Het Ketelhuis in Amsterdam gaat een keer per maand door een film heen praten in 'Extra Live'. Net als op een dvd krijg je tijdens het kijken extra informatie over het pro ductieproces, alleen zit de regisseur live in de bioscoop zaal en zie je de film voor het eerst. Onder leiding van Isolde Hallensleben kom je alles te weten over de keuzes van de maker. Op 2 december stond de boosaardige Sint op het pro gramma in Sint Extra Live. Regisseur Dick Maas tekende ook voor productie, scenario en muziek en kon dus alles over de film vertellen. Voor meer informatie zie: www. ketelhuis.nl. Koninklijke onderscheiding voor Gerard Ruijs Op 3 oktober vierde Gerard Ruijs het feit dat hij veertig jaar in dienst was bij Hotel Theater Figi Slot Zeist. Ter gelegenheid van dit jubileum, en zijn vele maatschap pelijke functies, werd hem de orde van Ridder in de Orde van Oranje Nassau verleend. De versierselen werden hem uitgereikt door de burgemeester van Zeist, de heer drs. Koos Janssen. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Tjitze Jan Dijkema, pro grammeur van E.T. program- matie BV 'Gelukkig hebben we deze kerst weer een Harry Potter release, dus de nummer een staat zo goed als zeker vast. De vacature voor de plaatsen twee en drie is heel wat moeilijker in te vullen. Wordt het de innemende Rapunzelof de "slechte rik" Megamind? Zal The Chronicles of Narnia 3 weer het succes van deel een worden of kiest men voor de sterke remake van Loff? Het blijft koffiedik kijken. Mijn nummer twee voor dit jaar is de magische familiefilm Het geheim. Natuurlijk is er ook behoefte aan een stichtelijke film vandaar op nummer drie: New Kids: Turbo!' Daniella Koot, director programming Pathé 'Deze kerst wordt een groot feest voor de bioscoopbezoekers; er is voor ieder wat wils! Stel je voor dat de kerst is begonnen met de release van Harry Potter, dan zal hij de on betwiste nummer een zijn. Maar als we kijken naar het bezoek tijdens de vakantie, dan zou het vuur hem nog wel eens na aan de schenen kunnen worden gelegd door de he ren uit Maaskantje of de dame met het prachtige lange 3D haar! Ook het aandeel van de Nederlandse films zal hoog zijn!' Jac. Godene, programmeur, eigenaar van Go Filmboo- king 'Loft omdat het een ijzersterke film is met een dito cast die juist door de kerstperiode die extra push krijgt. Rapunzel, bij het horen van de eer ste muzieknoten van Alan Menken wist ik het zeker: dit is weer een ou derwetse Disney-kraker. En last, but not least Het geheim omdat als er één film is waar echt iedereen naar toe kan gaan, het deze film van ei gen bodem is. Nederlandse Films ROCK! Tja, nu alleen nog de juiste volgorde. En vlak ook New Kids: Turbo! niet uit, en Burlesque en 'I didn't want to have to do this, but you leave me no choice. Here comes the smojder.' (Zachary Levi Picture in Rapunzel}

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 23