HFN TRAILERS baan nodig. Als hij assistent van de steenrijke actrice Charlotte kan worden, pakt hij die kans met twee han den aan. Ze betaalt hem in geld, auto's en seks. Maar dan ontmoet hij Aisling en wordt verliefd. Hoofdrollen: Keira Knightley, Colin Farrell, Ray Winstone Regie: William Monahan Genre: misdaad, romantiek Distributie: eONE Entertainment Release: 3 februari 2011 Nömadak Tx Verhaal: Hoewel de film zich richt op het Baskische mu- ziekduo Oreka Tx, gaat deze docu over de liefde voor muziek in het algemeen. Muzikanten Harkaitz Martinez en Igor Otxoa bespelen het traditionele instrument txalaparta, dat ze zelf hebben gebouwd. Regie: Raul de la Fuente Genre: documentaire Distributie: Cinema Delicatessen Release: 3 februari 2011 De stand van de maan (re-release) Verhaal: Na De stand van de zon (2001en het vervolg Stand van de maan (2004) komt op 3 maart Stand van de sterren, net als zijn voorganger de ope- ningsfilm van het IDFA. Deze trilogie laat de verande ringen in Indonesië zien door de ogen van de familie Sjamsudin. Regie: Leonard Retel Helmrich Genre: documentaire Distributie: Cinema Delicatessen Release: 3 februari 2011 Alpha Omega [03] Verhaal: De jonge Kate is een stoere alfa-wolf terwijl de goeie sul Humphrey een duidelijke omega is. De twee tegenpolen worden gevangen genomen door parkwachters en in een ander park weer uitgezet. Ze moeten zien samen te werken om thuis te komen. Stemmen: Justin Long, Hayden Panettiere, Dennis Hop per, Danny Glover, Lary Miller Regie: Ben Gluck Genre: animatie Distributie: A-Film Release: 9 februari 2011 Incendies [02] Verhaal: Jeanne en Simon krijgen van de notaris twee brieven van hun overleden moeder. Een is gericht aan hun vader, van wie ze dachten dat hij overleden was en een is voor hun broer, van wie ze het bestaan niet kenden. Naar het gelijknamige theaterstuk van Wajdi Mouawad. Hoofdrollen: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette, Rémy Girard Regie: Denis Villeneuve Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 10 februari 2011 Poetry Verhaal: Het leven van Mija is zwaar doordat ze de zorg heeft over twee totaal verschillende mannen: haar rebelse kleinzoon en een oude man, die een beroerte heeft gehad. Haar leven krijgt weer licht als ze een cursus dichtkunst gaat volgen. Hoofdrollen: Yoon Jeong-hee, Lee Da-wit, Ahn Nae- sang, Kim Hira, Kim Yong-taek Regie: Lee Chang Dong Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 10 februari 2011 Season of the Witch [05] Verhaal: Een terugkerende kruisvaarder treft een ver woest land aan. De kerk ziet magie als oorzaak van de pest en beveelt hem een schuldig bevonden heks naar een klooster te brengen. Daar zullen monniken een ritu eel uitvoeren dat een einde moet maken aan de plaag. Hoofdrollen: Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Graham, Claire Foy Regie: Dominic Sena Genre: actie, avontuur Distributie: A-Film Release: 10 februari 2011 Gnomeo Juliet [04] Verhaal: Veel mensen praten gekscherend over tuinka bouters, maar wat als ze konden bewegen en praten? Dan zou zich een liefdesverhaal kunnen ontvouwen dat frappante gelijkenissen heeft met iets dat William Shakespeare ooit op een stuk papier heeft gekrabbeld. Stemmen: James McAvoy, Emily Blunt, Maggie Smith, Jason Statham, Julie Walters Regie: Kelly Asbury Genre: animatie Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 16 februari 2011 Yogi Bear (3D) [01] Verhaal: Hij doet al meer dan vijftig jaar goede zaken met zijn stripboeken en tekenfilms, maar nu kunnen we Yogi Bear voor het eerst aanschouwen in levende lijve op het grote doek. In zijn geliefde Jellystone Park krijgt Yogi te maken met een filmploeg. Stemmen: Dan Aykroyd, Justin Timberlake, Christine Taylor Regie: Eric Brevig Genre: komedie, animatie, liveaction Distributie: Warner Bros. Release: 16 februari 2011 Talce care! will teil your father you're doing your ha/r!' (uit trailer Gnomeo Juliet)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 46