127 Hours Gulliver's Travels (3D) Pizzamaffia TEASERS Films om de komende maanden in de gaten te houden. We hebben genoeg voorbeelden om te weten dat filmmaatschappijen blij zijn als er iets te doen is om een film. Dat is ook weer het geval bij Danny Boyle's 127 Hours. De regisseur van Slumdog Millionaire maakte een aangrijpende film over de dramatische ervaringen van Aron Ralston, een avonturier die vast kwam te zitten in de Bluejohn Canyon in Utah. De enige manier om te kunnen overleven was door het amputeren van zijn arm. Hij moest het alleen wel zelf doen. En het is dat deel van de film dat sommige bezoekers van de film in het buitenland al deed overgeven en flauw vallen, als we de verhalen mogen geloven. Kortom, publiciteit gegarandeerd. Hoofdrol: James Franco Regisseur: Danny Boyle Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 24 februari 2011 Boekverfilmingen zijn aan de orde van de dag, maar een boek uit 1726 wordt niet elke dag verfilmd. Gul liver's Travels - geschreven door Jonathan Swift - is na tuurlijk ook niet zomaar een boek. Het is na al die jaren nog steeds een dankbare bron van inspiratie voor film en tv-makers. In de 2011 -filmversie speelt Jack Black de rol van Lemuel Gulliver, een man die zich voordoet als reisredacteur om bij de mooie Darcy in beeld te komen. Maar hij belandt in een avontuur dat te groot is om je te kunnen voorstellen. Hoofdrollen: Jack Black, Amanda Peet, Billy Connolly, Jason Segel Regisseur: Rob Letterman Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 10 februari 2011 De in Marokko geboren, maar in Tiel wonende schrijver Khalid Boudou schreef tot op heden drie boeken. Al ledrie vormen ze de basis van een speelfilm. Zijn eerste boek, Het schnitzelparadijs, werd in 2005 door Martin Koolhoven verfilmd, de opnamen van de verfilming van zijn tweede boek - De president - zijn net afgerond en de film gebaseerd op zijn derde boek, Pizzamaffia, verschijnt 17 februari in de bioscoop. Hoe bedoel je succesvol? In Pizzamaffia wordt Brahim, kortweg Bram, het slachtoffer van een strijd tussen zijn vader en oom. Noodgedwongen moet hij de pizzeria van zijn vader draaiende houden en dat terwijl zijn oom om de hoek een nieuwe pizzeria opent. Hoofdrollen: Mamoun Elyounoussi, lliass Ojja, Sallie Harmsen Regisseur: Tim Oliehoek Distributeur: Benelux Film Distributors Releasedatum: 17 februari 2011 'I can do everything on my own.' (James Franco als Arol Ralston in 127 Hours)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 8