Harry Potter films Titanic The Lion King CLASSICS INTERNATIONAAL HHHHHHÜHHIHHHH^H Films die een stem pel hebben gedrukt op zeventien jaar film en bios coopbedrijf James Cameron mag met zijn films dan de grootste stempel hebben gedrukt op het film- en bioscoopbedrijf in de jaren dat HFN werd uitgegeven, Harry Potter was zonder enige twijfel het filmkarakter dat zich in die ze ventien jaar het meest heeft doen gelden. Deze zomer komt er na tien jaar een einde aan de avonturen van de tovenaarsleerling die zowel Warner Bros. als alle bioscoopexploitanten geen windeieren heeft gelegd. Wij denken met plezier terug aan de magie die ons werd geschonken en de prachtige premières die het opleverde. Hoofdrollen: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Wat- son, Alan Rickman, Ralph Fiennes, Michael Gambon Regisseur: onder andere Chris Columbus, Mike Newell en David Yates Distributeur: Warner Bros. Releasedatum: 22 november 2001 - 13 juli 2011 De film waar criticasters van tevoren over zeiden dat niemand een film zou willen zien waarvan men al wist hoe die ging aflopen. Bovendien zou het megalomane budget van 200 miljoen dollar een strop om de nek van filmstudio 20th Century Fox zijn. Er bleek niks van waar. Titanic werd een ongekend succes. Leonardo DiCaprio en Kate Winslet werden in een klap echt wereldbe roemd en James Cameron bevestigde zijn status als regisseur wiens films eigenlijk nooit teleurstellen. Titanic leverde wereldwijd meer dan 1,8 miljard dollar op en stond daarmee lange tijd te boek als de meeste succes volle film aller tijden. Totdat James Cameron die andere film maakte... Hoofdrollen: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane Regisseur: James Cameron Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 29 januari 1998 Je kunt er natuurlijk over twisten of het niet Beauty and the Beasten Aladdin waren die Disney uit het diepe dal trokken waar de studio eind jaren 80 in terecht was gekomen, maar toen bestond HFN nog niet. Het enorme succes van The Lion King zorgde er op z'n minst voor dat het vernieuwde fundament van de studio werd verstevigd. Daarmee werd feitelijk de basis gelegd waardoor bepaalde personen en technieken verder konden groeien. Wat zou er zijn gebeurd met Jeffrey Katzenberg en hoe zou Pixar Animation zich hebben ontwikkeld als 777e Lion King er niet was geweest? Stemmen: Matthew Broderick, James Earl Jones, Je- remy Irons, Rowan Atkinson Regisseur: Roger Allers, Rob Minkoff Distributeur: Buena Vista International Releasedatum: 24 november 1994 'It does npt do to dweil on dreams and fórget to live.' (Richard Harris als Albus Dumbledore in Harry Potter and the Sorcerer's Stone)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 44