Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Zij moes ten zien te overleven ineen ongeloof lijk harde, ruwe we reld, met continu dreiging om hen heen,tot en met gevechten met ijsbe ren aan toe.' PlanC E3 Karakteristieke koppen De rest van de bemanning bestaat uit minder bekende, maar ervaren karakteracteurs als Bas Keijzer, Teun Kuilboer, Mads Wittermans, Juda Goslinga en, als klap op de vuurpijl, kickbokser Semmy Schilt die, net als de andere bemanningsleden, zijn baard liet staan voor de opnamen. Oerlemans vertelt dat op het schip van Barentsz en Heemskerk plaats was voor zo'n zeventien man, maar dat dit aantal voor de film is terug gebracht tot twaalf. 'Het zijn wel allemaal karakteristieke koppen. Echt mannen die je in die tijd zou kunnen plaatsen.' Met een budget van zeven miljoen euro en een draaiperiode van twee ënhalve maand heeft Oerlemans er alle vertrouwen in dat Nova Zembla vanaf 24 november kan concurreren met de grote krakers die Hollywood ook dit jaar weer op ons afvuurt. 'We werken natuurlijk niet met budgetten waarmee Hollywood-films gemaakt worden', beseft de man die met zijn verfilming van Komt een vrouw bij de dokter meer dan een miljoen bezoekers naar de bioscoop lokte. 'Maar ik denk sowieso dat wij deze film anders benaderen dan Amerikanen het zouden doen. Zij zijn gespecialiseerd in grootste spektakel films, terwijl ik juist wil proberen om het verhaal op een Europese manier te benaderen. Om veel authentieker te zijn, niet in de studio te draaien, maar daar echt te gaan staan. Om op zee te draaien en daar kotsmisse lijk te worden. Dat wil ik gebruiken als kracht van deze film. Nova Zembla moet een "wauw"-gevoel oproepen! En ik denk zelf dat heel veel mensen de film - zoals wij die in ons hoofd hebben - willen gaan zien.' Van links naar rechts Derek de Lint, Victor Reinier, Arend Brandligt, Arjan Duine, Bas Ke ijzer, Mads Wit termans, Semmy Schilt en Robert de Hoog. Foto All Access. Ruben van der Meer, Ton Kas en René van het Hof spelen de hoofd rollen in de nieuwe Nederlandse thriller Plan C. De film, waarvan de opnamen deze zomer plaatsvinden in Amsterdam, is de debuutfilm van ^r^ productiemaatschappij LEV Pictures en regisseur Max Porcelijn. In Plan C speelt Van der Meer de tt Amsterdamse rechercheur Ronald Plasmeyer. Hij heeft gokschulden en denkt die te kunnen aflossen met een geniaal plan. Hij laat twee kleine cri minelen een pokerwedstrijd overval len en bezorgt zichzelf een alil mee te spelen. Maar de overvai verkeerd uit en alles keert zich tegei hem. A-Film brengt Plan C8 maart 2012 u„ Swchwrm Afgelopen maand zijn de opnamen gestart van Swchwrm, een nieu we Nederlandse familiefilm met onder meer Georgina Verbaan en Hans Dagelet. De film is gebaseerd op het boek Mijn avonturen door V. Swchwrm van Toon Tellegen, dat in 1998 op de markt kwam als kinderboekenweekgeschenk. V. Swchwrm is de alias van een negenjarige jongen die graag schrij ver wil worden, maar ook onbekend wil blijven. Alle avonturen die hij meemaakt en verzint, schrijft hij op. Swchwrm wordt geproduceerd door Flinck Film, de productiemaat schappij van Sabine Veenendaal en Michiel de Rooij, die allebei eer der werkzaam waren bij BosBros. A-Film brengt Swchwrm 4 april volgend jaar uit in de bioscoop. Achtste-groepers huilen niet Achtste-groepers huilen niefis de titel van het jeugdboek van Jacques Vriens dat deze zomer verfilmd gaat worden door regisseur Dennis Bots en de productiemaatschappijen Bijker en Rinkel Film. Het scena rio werd geschreven door Karen van Holst Pellekaan. Achtste^roepers huilen niet is het aangrijpende verhaal van Akkie, een stoer meisje uit groep acht dat helemaal weg is van voetbal, maar omringd wordt door jongens die vinden dat het geen sport is voor meisjes. Als Akkie te horen krijgt dat ze ziek is, leeft iedereen op school intens met haar mee. Maar Akkie zou Akkie niet zijn als ze, ondanks al het verdriet, niet ook haar humor zou behouden en zich overal mee zou blijven bemoeien. De hoofdrolspelers waren bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Dutch FilmWorks brengt de film op 15 februari 2012 uit in de bios coop. 'Ik schreef het boek, omdat ik een monument wilde oprichten voor Anke, die bij mij in de klas zat.' (schrijver Jacques Vriens)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 52