Reflectie GAME OF SHADOWS 15 DECEMBER IN DE BIOSCOOP COLUMN ■i' JUDE LAW bmbbihééj BÉg Hans Pos 'Een gezonde geest in een gezond lichaam', placht Theo van Gogh altijd te zeggen, wanneer hij vroeger goedgemutst en onaangekondigd het kantoor van Shooting Star binnen kwam wandelen en vervolgens ging vertellen over al hetgeen nu weer zijn pad had gekruist. Ik moest denken aan de diepere beteke nis van deze woorden, toen onlangs, op de set van mijn film Cop vs Killer, bij mij even plotseling als heftig het licht uitging en ik wakker werd in een ziekenhuisbed, vastgekoppeld aan aller lei apparaten en omgeven door zeer veel zorgelijke gezichten. Het ene moment ben je een bevlogen regisseur die bezig is om samen met een tot op het bot gemotiveerd en getalen teerd team een film te maken met prachtige acteurs als Jeroen Willems, Marcel Hensema en Ariane Schluter, het volgende moment ben je een machteloze patiënt, die het regiestokje meteen moet overdragen aan collega's, die jouw rol met alle goede bedoelingen en integriteit feilloos kunnen overnemen (een geluk bij een ongeluk). Het is niet verwonderlijk dat dit soort momenten altijd de aanleiding is om het leven nog eens goed te overdenken. Bijna vijfentwintig jaar geleden begon ik met Dave Schram en Maria Peters in een pijpenlade op de Amsterdamse Keizers gracht een filmavontuur dat we Shooting Star noemden. Het zou mooi zijn om nu meteen af te sluiten met de veel zeggende zin 'and the rest is history', maar dat zou alles en iedereen tekort doen. Want het lijkt er alleszins op dat ook de toekomst nog geheel aan ons is. Shooting Star is nog steeds een outsider vol plannen en altijd in beweging. Gelukkig zijn we niet wereldvreemd geworden (ooit zei een beginnende en door zelfingenomenheid verblinde producent ons dat hij films wilde maken 'op een eilandje van eigenzinnigheid'. Van deze nitwit is na de eerste de beste film die hij maakte gelukkig nooit meer wat vernomen). www.sherlockholmesdefilm.nl I hke ambitious people. (Vincent Riotta als Rico Morales in Bella Bettien)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 18