Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Er loopt veel onont dekt talent rond in Ne derland.' niet missen, verwacht Verhoeven. 'Ik heb het gezien op televisie dat mensen met talent uit het niks te voorschijn komen. Zo'n moment dat iemand waarvan je het echt niet ver wacht de hele jury verbaasd doet staan. Dat is zo mooi en ontroerend. Het bestaat en kan ons ook gebeu ren.' Wie weet is zelfs zijn remake niet meer 'nodig'. 'Het kan natuurlijk zijn dat die eerste film al perfect is. Dat zou enerzijds alarmerend zijn, maar creatief wel heel interessant. Dat mensen iets schrijven dat mijn grootste verwachtingen overtreft.' Rest de vraag waarom Verhoeven kiest voor een project als Enter tainment Experience in plaats van een nieuwe speelfilm. Volgens hemzelf ligt dit echter voor de hand: 'Heidegger zei ooit iets als "Stap in het onbekende, dan word je creatief". Dat verwacht ik van dit project ook. Ik vertrouw erop dat ik door het onbekende gedwongen word om uiterst creatief te zijn.' Als voorbeeld noemt hij zijn overstap van de wiskunde naar film. 'Alles waarvoor ik gestudeerd had en waarvoor mijn vader had betaald, verliet ik. Zonder te weten of het mij zou lukken. Zo was ook mijn vertrek naar Amerika een grote stap in het onbekende. Net als toen heb ik bij dit project geen garantie en geen idee wat het resultaat zal zijn. Maar ik doe het toch. Juist dat ik het niet zelf onder controle kan houden, maakt dit project voor mij zo interes sant.' Foto Image Re- bels/Robert Bot Shouf shouf zombibi Afgaande op de titel lijkt Shouf shouf zombibi een vervolg op de uit 2004 daterende hitfilm Shouf shouf habibi, maar de twee hebben eigenlijk niks met elkaar van doen. Van de acteurs is er alleen nog maar een hoofdrol weggelegd voor Mimoun Ouled. Hij wordt ter zijde gestaan door Yahya Gaier, Sergio Hasselbaink en Yes-R. Martijn Smits en Erwin van den Eshof regisseren de film over twee Amsterdamse bendes die na het neerstorten van een meteoriet noodgedwongen moeten samenwerken. Oude bekenden zijn als ge volg van astronomische geweld veranderd in zombies en daarmee is het soms lastig afrekenen. A-Film Distribution gaat Shouf shouf zombibi 16 februari 2012 in de bios coop uitbrengen. Brammetje Baas Afgelopen juli startten de opnamen van de familie film Brammetje Baas. De film is het speelfilmdebuut van regisseuse Anna van der Heide. Zij vertelt met behulp van het scenario geschreven door Ta Bos het verhaal van zevenjarige Brammetje die niet stil kan zitten. Zijn bewegelijkheid is geen probleem, totdat hij op de basisschool in groep drie bij meester Vis terechtkomt. De hoofdrollen in de film worden gespeeld door Katja Herbers, Eg- bert-Jan Weeber, Tjebbo Gerritsma en René Groothof. De rol van Bram wordt vertolkt door de achtjarige Coen van Overdam. Benelux Film Distributors gaat de film in het najaar van 2012 in de bioscoop uitbrengen. Alleen maar nette mensen Alleen maar nette mensen is de titel van het boek waarmee auteur Robert Vuijsje in 2008 debuteerde en dat nu al wordt verfilmd. Het is het verhaal van de joodse David uit Amsterdam-Oud-Zuid die op zoek is naar een vrouw met dikke billen en dito borsten. Iedereen in zijn omgeving verklaart hem voor gek, maar dat weerhoudt hem niet van zijn opmerkelijke zoektocht. IDTV Film is de productiemaatschappij waarvoor regisseur Lodewijk Crijns inmiddels aan de slag is gegaan. De hoofdrollen worden ge speeld door Geza Weisz, Jeroen Krabbé en Annet Malherbe. Wild Bunch brengt de film 1 maart 2012 in de bioscoop uit. 'Waarom moetje nou mijn oneliner verpesten?' (Mimoun Ouled Radi in de teaser trailer van Shouf shouf zombibi)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 21