Piek V mix Wat is jouw favoriete filmfestival in Nederland? PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL HFN Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... FJj Crowdfunding voor Nederlandse horrorfilms Eind september werd het Nieuw Nederlands Film Platform (NNFP) gelanceerd. Het platform, een initiatief van de producenten Herman Slagter en Jan Doense, heeft tot doel de financiering van Neder landse speelfilms een extra stimulans te geven. Het NNFP combineert elementen van crowdfunding en private financiering uit fiscale overwegingen, en voegt daar nu het element van lidmaatschap aan toe. Door automatisch elke maand zes euro of meer in te leggen wordt elke deelnemer mede-eigenaar van de door het NNFP te realiseren en te distribueren films. In eerste instantie wordt het model van het NNFP exclusief ingezet om vier Nederlandse low-budget horrorfilms, ontwikkeld door House of Netherhorror, van de grond te krijgen, maar in de toekomst zal het NNFP zich echter ook gaan toeleggen op de finan ciering van andere filmprojecten. Meer informatie is verkrijgbaar via www.nnfp.nl. De operateur in de film De komst van digitale cinema zal er op den duur voor zorgen dat de 35mm-film verdwijnt en daar mee ook de klassieke filmoperateur. Ter ere van de mensen die met hun bijzondere ambacht het publiek decennialang van films hebben voorzien, vertoont Melkweg Cinema nog tot 30 oktober een selectie van films in het kader van het programma De opera teur in de film. Meer informatie op www.melkweg.nl. Eerste Amsterdam Film Week Een paar jaar geleden was er sprake van dat Am sterdam zijn eigen publieksfilmfestival zou krijgen, maar die plannen gingen toen niet door. En hoewel de hoofdstad elk jaar ook de thuishaven is van onder meer Cinekid en het IDFA, mogen dat zulke speci fieke filmfestivals genoemd worden dat er blijkbaar nog ruimte was voor nog een festival. En wel eentje dat zich richt op een breed filmminnend publiek. Van 1 tot en met 6 november aanstaande vindt in de hoofdstad voor de eerste maal de Amsterdam Film Week plaats. Tijdens die zes dagen worden in Pathé City - de opening vindt plaats in Pathé Tuschinski - de prijswinnaars van het afgelopen filmseizoen vertoond. Niet alleen de Oscar- en Golden Globe winnaars, maar ook die van festivals in Berlijn, Can- nes en Tribeca (New York) passeren (nog een keer) de revue. Het festival opent met de film Carnage. Initiatiefnemers van het festival zijn voormalig Enter tainment One-medewerker Fulko Kuindersma, publici- teitsmanager Maria Lam (voorheen Warner Bros.) en Matthijs ten Berge. Meer informatie is te vinden op www.amsterdamfilmweek.com. Julien van Alphen, salescoördina- tor Indepen dent Films 'Nederland kent aardig wat filmfes tivals met ieder een eigen gezicht. Ik ben dit jaar voor het eerst in Vlis- singen geweest en dat is me erg goed bevallen. Toch heb ik altijd al een speciale band gehad met het NFF. Ik heb in Utrecht gestudeerd en daar is ook mijn liefde voor de Nederlandse film ontstaan. Qua uitstraling vind ik dat het NFF een streepje voor heeft op alle andere festivals in Nederland. Maar ik kijk ook uit naar de eerste editie van de Amsterdam Film Week, weer eens lekker dicht bij huis!' Liesbeth Braakensiek, adviseur fi/m KCG 'Moeilijk, want ieder festival heeft zijn eigen charme. Film by the Sea is fijn omdat het aan zee is en in Gent kun je na de film geweldig eten. Toch kies ik het IFFR! Van wege de fijne mix van arthouse- en kunstzinnige films. Maar vooral omdat je daar een week lang met je collega's praat over film (en niet over de bezuinigingen op cultuur of de digitalisering van de filmsector). Tijdens het IFFR ontbrandt je pas sie voor film ieder jaar opnieuw. Het spekgladde plein voor Pathé Schouwburgplein blijft natuurlijk ook lachen.' Dian Uijtdewil- ligen, mede- programmeur Filmtheater Fanfare Oudenbosch 'Mijn favoriete festival in Nederland - want Filmfestival Gent is ook een aanrader - is toch wel Film by the Sea in Vlissingen. Dit vanwege de goede films (en heus niet allemaal). Het is een prachtige locatie. Waar kun je zo tussen de films door even uitwaaien aan zee? Je loopt er bo vendien altijd weer leuke mensen tegen het lijf, omdat alles zich op een plek afspeelt. Alle jaargangen al meegemaakt en het festival flink zien groeien we blijven Film by the Sea trouw!' Come on guys! It's a festival! We wouldn't want to cause a scène, now would we? (Ashley Greene in Twilight: NewMoon)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 38