De gelaarsde kat (3D) Gefeliciteerd! SPECIAL TRAILER/LEADER Het was niet de vraag of ze een eigen film zou den krij gen, maar wanneer. HFN Special trailer Dat de Shrek- films wereldwijd zo succesvol waren, was niet in de laatste plaats natuurlijk te danken aan Donkey en Puss in Boots die als sidekick van Shrek voor zoveel humor zorgden. Het was dan ook niet de vraag of ze een eigen film zouden krijgen, maar wanneer. De gelaarsde kat, oftewel Puss in Boots, neemt het voortouw. De plan nen om hem een eigen podium te geven waren er al in 2004, toen de kat aan ons werd voorgesteld in Shrek 2. Het heeft uiteindelijk nog zeven jaar geduurd voordat hij in zijn eigen film - in 3D - ten tonele mag verschijnen. Het verhaal gaat terug naar het moment dat de ge laarsde kat nog geen kennis heeft gemaakt met Shrek en Donkey. Hij is als een Robin Hood die het opneemt voor de zwakken. Samen met zijn oude vriend Humpty Dumpty en de geduchte Kitty Softpaws bindt hij de strijd aan met het bandietenduo Jack en Jill dat op het punt staat een kracht lost te laten die de aarde op haar grondvesten zal doen schudden. Stemmen (nl): Jon van Eerd, Anna Drijver, Karin Bloe men, Jeroen van der Boom, Charly Luske, Tanja Jess en Stanley Burleson. Stemmen (ov): Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis Regisseur: Chris Miller Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 7 december 2011 De gelaarsde kat (3D). Distributie Universal Pictu res International. Ik gebruik de ruimte die mij in dit magazine is gegeven ei genlijk nooit voor een felicitatie. Doorgaans doe ik dat via traditionele ansichtkaarten, telefoontjes of in toenemende mate door een krabbel achter te laten op iemands Face- book-pagina. Als ik mij goed herinner deed ik dit nog niet eerder op deze plek in dit blad. Daar maak ik nu graag een uitzondering op en niet zonder reden. Bij het verschijnen van deze editie zijn we nog slechts een week verwijderd van de negentigste verjaardag van de fraaiste bioscoop van Nederland. Op 28 oktober aan staande is het precies negen decennia geleden dat Abra ham leek Tuschinski in de Amsterdamse Reguliersbreestraat zijn Theater Tuschinski open zag gaan. Het beroemde theater heeft in de loop der tijd ontzettend veel meegemaakt. Van het veelvoudige koninklijke bezoek tot de aanwezigheid van talrijke buitenlandse filmsterren tijdens alle premières die er plaatsvonden. Van de legen darische entree van Rutger Hauer en Jeroen Krabbé op de motor bij de galavoorstelling van Soldaat van Oranje, de indrukwekkende vertoning van Schindler's List'm aanwezig heid van regisseur Steven Spielberg tot de tragische dood van filmjournalist Simon van Collem in de foyer bij de pre mière van The Living Dayiights. En van de intensieve, maar beeldschone restauratie in de periode 1998-2002 tot de vreselijke dood van haar geestelijk vader en oprichter tij dens de Tweede Wereldoorlog. Kort en krachtig weerge ven wat Theater Tuschinski heeft meegemaakt is eigenlijk ondoenlijk en ook niet het doel. Wat mij bekend is van Abraham Tuschinski is dat hij zijn klanten wilde laten genieten van film door ze de mooiste en beste bioscopen aan te bieden die hij maar kon bedenken. Wie door de foyer van het hedendaagse Pathé Tuschin ski loopt en plaatsneemt in de I beeldschone en imposante grote zaal, kan niet anders dan onder de indruk zijn van deze bioscoop én van de visie die de oorspronkelijk uit Polen afkomstige Rotterdammer aan het begin van de twintigste eeuw moet hebben gehad. En die visie is ook anno 2011 nog steeds van groot belang. Daarom zeg ik in het hier en nu, en zeer waarschijnlijk niet alleen namens mijzelf, maar namens alle filmliefhebbers: Tuschinksi: van harte gefeliciteerd en nog vele jaren! Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'All that I need are the boots!' (Antonio Banderas als de gelaarsde kat)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 8