'&"\T The Lady HFN £MÊ The Help The Darkest Hour (3D) TEASERS Films om de komende maanden in de gaten te houden. Het moet worden gezegd: een film over de Burmese (of Myanmarese) oppositieleidster Aung San Suu Kyi zou je wellicht niet direct koppelen aan de Franse regisseur Luc Besson. De stylistisch sterke en veelzijdige Besson maakte eerder onder andere de opvallende actiefilm Léon en was de laatste jaren vooral in beeld als de re gisseur van de serie Arthur en de minimoys. Maar een waarheidsgetrouw portret over de vrouw die in 1991 nog de Nobelprijs voor de Vrede won is toch heel wat anders. De film zoomt vooral in op de relatie tussen Suu Kyi en de wetenschapper en docent Michael Aris. Hoofdrollen: Michelle Yeoh, David Thewlis Regisseur: Luc Besson Distributeur: Cinéart Releasedatum: 22 december 2011 Hoewel velen geloofden (en geloven) in de kwaliteit van de film, was The Help ook de afgelopen periode de grote verrassing aan de Amerikaanse boxoffice. De film, naar het gelijknamige boek van Kathryn Stockett, bracht in korte tijd 155 miljoen dollar op terwijl er een productiebudget van vijfentwintig miljoen tegenover stond. De film gaat over Eugenia Phelan die besluit een boek te schrijven over de positie van de zwarte huishoudhulpen aan het begin van de jaren zestig in Jackson, Mississippi en wel door hen zelf aan het woord te laten. Hoofdrollen: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer Regisseur: Tate Taylor Distributeur: The Walt Disney Company Releasedatum: 12 januari 2012 Het is inmiddels alweer anderhalfjaar geleden dat acteur Emile Hirsch Cinema Expo aandeed om de exploitanten voor zich te winnen met een enthousiast sfeerverhaal over The Darkest Hour, de nieuwe film van visionair film maker Timur Bekmambetov. De van oorsprong Russische filmmaker liet de regie van deze sciencefiction thriller over aan Chris Gorak, maar produceerde de film wel. In de film vieren vier jongelui een feestje in Moskou als de aarde wordt aangevallen door onzichtbare buitenaardse wezens die het op onze energie hebben voorzien. En dat brengt special effects met zich mee die alleen uit de koker van Bekmambetov lijken te kunnen komen. Hoofdrollen: Emile Hirsch, Rachael Taylor, Olivia Thirlby, Joel Kinnaman Regisseur: Chris Gorak Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 12 januari 2012 'They came here with a plan.' (Emile Hirsch in The Darkest Hour)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 9