Bouwen aan de toekomst OP LOCATIE Camping: 'Er ont staat een mediahuis dat in Nederland nog zonder precedent is' Nieuwe exploitaties gaan bioscoopbezoek verder opstuwen Het gaat goed met het filmbezoek in Nederland en dat heeft zijn weerslag op de bouwplannen. Jogchem's Theaters gaat flink uitbreiden, 't Hoogt in Utrecht gaat verhuizen en deze maand openen twee bioscopen in de provincie de deuren. Door Jan van Houten Inwoners van Beuningen, nabij Nijmegen, kunnen vanaf eind december lokaal naar de film. Moeder bedrijf Roma Servicebioscopen opent dan Bioscoop Van Heemstrabaan, met twee zalen en in totaal 200 stoelen. Dat zullen de ruimste stoelen in de omgeving zijn, belooft directeur Han Wolf. De bioscoop is ge vestigd in het Asdonck Center, waar ook een grand café zal komen. Laban Duijnhouwer en Geran Voets van Service Bioscoop Hollywoud zijn druk bezig om de laatste hand te leggen aan een nieuwe bioscoop in de pol der bij Almkerk, Noord-Brabant. Voor het einde van het jaar moet het familiebedrijf uit de huidige locatie in Woudrichem, een gymzaal waar Duijnhouwer veertien jaar geleden twee bioscoopzalen begon. Het nieuwe complex staat op houten palen en heeft de vorm van een boomhut. Dat concept wordt door getrokken tot in het interieur. Hollywoud Almkerk be staat uit vier zalen, waardoor de hoeveelheid stoelen is verdubbeld van 225 naar 544. De zalen krijgen de nummers drie tot en met zes, als eerbetoon aan de zalen een en twee uit Woudrichem. Uniek Jogchem's Theaters is in blijde verwachting van hun twintigste en eenentwintigste bioscoop. De onder neming zal eind 2012 nieuwe vestigingen openen in Vlaardingen en Kerkrade. Ook de vestiging in Hoogeveen gaat volgend jaar op de schop om in de cember vernieuwd verder te gaan. 'Het is uniek in de Nederlandse bioscoopgeschiedenis dat een keten in een maand drie nieuwe vestigingen zal openen', zegt een trotse Albert Jan Vos, directeur operationeel van Jogchem's Theaters en voormalig directeur van de in september met JT gefuseerde Luxor-groep. In Vlaardingen opent JT een theater aan het Veer- plein. De bioscoop komt in het oude V&D-pand dat momenteel wordt herontwikkeld. JT Vlaardingen krijgt zes zalen met in totaal ruim duizend stoelen. Er wordt bekeken of het Vlaardingse Filmtheater het Zeepaard in een van de zes zalen de programmering kan gaan verzorgen. In Kerkrade verrijst naast het voetbalstadion van Hollywoud Alm kerk in aanbouw. Foto Caro/yn van Liefland. Roda JC een multiplex met acht zalen met meer dan 2.000 stoelen. In een zaal belooft Albert Jan Vos dat er 'iets bijzonders' komt. In december gaat de eerste spade de grond in. De bioscoopplannen kwamen wel iswaar uit Luxor voort, maar het nieuwe theater gaat onmiskenbaar een JT-theater worden, zo laat Albert Jan Vos weten. Luxor Hoogeveen tenslotte gaat letterlijk uitbreiden. Door het naastgelegen pand over te nemen, creëert Vos twee extra zalen die aan de huidige vijf worden toegevoegd. Het totaal aantal stoelen stijgt daardoor naar meer dan duizend. Ook ontstaat ruimte voor een grand café en een casino. Artplex Filmtheater 't Hoogt in Utrecht gaat verhuizen en flink uitbreiden. Op het Smakkelaarsveld nabij het Cen traal Station verrijst de komende jaren een complex, genaamd Bibliotheek++, waar de Centrale Bibliotheek in wordt gevestigd, maar ook de Kunstuitleen en een zogeheten artplex. Daar krijgt 't Hoogt de beschikking over acht zalen met een totaal van ongeveer 600 stoe len. Artplex 't Hoogt is een initiatief van directeur Henk Camping waar hij al een jaar of tien mee bezig is. Het wordt 'een theatrale en museale presentatieplek voor film en media in de ruimste zin van het woord.' Camping is blij met de bibliotheek als nieuwe buur: 'Ik zie uitgebreide mogelijkheden voor een vergaande vorm van programmatische samenwerking. Waar 't Hoogt verhalen vertelt in bewegende filmbeelden, staan de verhalen in de bibliotheek in letters en woor den. Er ontstaat een mediahuis dat in Nederland in deze omvang nog zonder precedent is.' De prognose is dat 't Hoogt in 2016 naar het artplex kan verhuizen. You are the dreamer, you build this world (Leonardo DiCapno

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 21