Het grootste filmevenement van Nederland m BEURZEN FESTIVALS HFN Michael Gondry komt zelf naar Rot terdam... 41 e International Film Festival Rotterdam Op 25 januari begint in Rotterdam de 41 e editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR). Het festival, het grootste filmevenement dat Nederland kent, biedt twaalf dagen lang weer een gevarieerde verzameling van speelfilms, documentaires en korte films. Zo'n 2.700 filmprofessionals gaan de havenstad dit jaar weer aandoen. Onder hen regisseur Michael Gondry die zijn Home Movie Factory komt openen. Door Jeroen Hui/Wens Om iedereen die films wil maken aan te moedigen, bedacht de Franse filmregisseur Michael Gondry de Home Movie Factory. Dit inmiddels succesvolle project wordt door het IFFR in het kader van het festival naar Nederland gehaald. De interactieve installatie, die bestaat uit kant-en-klare filmsets en -uitrusting, biedt deelnemers de mogelijkheid om binnen drie uur een korte film te maken. Michael Gondry, regisseur van Eternal Sunshine of the Spotless Minden de in dit ka der toepasselijke film Be Kind Rewind, komt zelf naar Rotterdam om het project op 26 januari te openen. De Home Movie Factory blijft nog tot en met 5 maart in Rotterdam. Filmtips Op verzoek van Holland Film Nieuws selecteerde de festivalorganisatie ruim voor de bekendmaking van het officiële programma drie films die aandacht verdienen tijdens het festival. De eerste is Nick, de nieuwe Nederlandse film van regisseur Fow Pyng Hu die eerder Jacky en Paradise Girls maakte. Het is een ongewone roadmovie over de souschef Nick die de Kroatische Sophie leert kennen en er met haar van door gaat om aan de realiteit te kunnen ontsnappen. Shock Head Soulk een film van een heel ander kali ber. Het is een film die drama, documentaire en CGI vervlecht om het waargebeurde verhaal te vertellen van de Duitse jurist en schrijver Daniel Paul Schreber. Hij belandde aan het einde van de negentiende eeuw in een inrichting en schreef er zelf een beroemd boek over. Deze film van multimediaal talent Simon Pummell biedt rollen van onder meer Thom Hoffmann en Aniek Pfeifer. De derde tip is Ace Attorney van de Japanse regisseur Takashi Miike. Zijn nieuwste film is een verfilming van het computerspel Phoenix Wright: Ace Attorney. Michael Gondry op de set van The Green Hornet. Prijzen Tijdens het festival worden twaalf prijzen uitgereikt die het internationale aanzien van een film en dat van de filmmaker kunnen beïnvloeden. Er worden in totaal zes Tiger Awards toegekend: drie voor lange films en drie voor korte films. De festivalbezoekers kiezen de winnaars van de belangrijke publieksprijs voor de beste film en de Dioraphte-prijs voor de beste Hubert Bals Fonds-film. Op hun beurt kiezen de filmcritici de winnaars van de FIPRESCI- en de KNF-prijs. De beste Aziatische film krijgt de NETPAC-prijs. De jongerenjury tenslotte kiest de winnaar van de MovieSquad-prijs. Het programma van de 41 e editie van het festival verschijnt 19 januari als bijlage bij de Volkskrant en tegelijkertijd online op www.filmfestivalrotterdam.com. De online kaartverkoop start voor Tiger Friends op 19 januari om 20.00 uur en voor alle overige belangstel lenden op vrijdag 20 januari om 20.00 uur. Win twee kaarten voor de openingsavond IFFR 2012 Holland Film Nieuws mag twee kaarten weggeven voor de openingsavond van het International Film Festival Rotterdam 2012. Het enige watje moet doen om kans te maken op die kaarten, is antwoord geven op de volgende vraag: welke speelfilm inspireerde Michael Gondry tot het maken van de Home Movie Factory? Stuur je antwoord plus naam- en adres gegevens vóór 11 januari op naar info@hollandfilmnieuws.nl. 'Constantly talking isn't necessarily communicating.' (Jim Carrey als Joel in Eternal Sunshine of the Spotless Mina)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 23