Piek 'n' mix Wat wordt de top drie van de komende kerst? Bioscoop PKK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL HFN Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Eremetaal voor Nederlandse films Het succes van de Nederlandse film duurt voort. Ook in de afgelopen periode werden Nederlandse films goed bezocht in de bioscoop en dat resulteerde in het nodige eremetaal. All Stars 2 bereikte binnen tien dagen de grens van 100.000 bezoekers. Enkele hoofdrolspelers namen de Gouden Film eind oktober in ontvangst. Ook de makers van Body Language, De bende van Oss, Razend en de familiefilm Bennie Stout mochten eind oktober een Gouden Film in ontvangst nemen. In november ging deze prijs ook naar de makers van Sinterklaas en het raadsel van 5 decem ber. Het was het vierde opeenvolgende jaar dat een Sinterklaasfilm van deze makers de Gouden status behaalde. Een Gouden Film was er ook weggelegd voor de makers van De Heineken ontvoering en Nova Zembla, films die de 100.000e bezoeker al na vier dagen in de bioscoop wisten te verwelkomen. Winnie Sorgdrager nieuwe NVB-voorzitter Op 22 november jongstleden werd mr. Winnie Sorgdrager door de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopex ploitanten (NVB) benoemd tot voorzitter. Zij volgt drs. Gerrit Ybema op die sinds 2007 voorzitter was van de belangenvereniging. Winnie Sorgdrager heeft een bijzon dere staat van dienst. Ze is lid van de Raad van State en was eerder minister van justitie (1994-1998), lid van de Eerste Kamer (1999) en voorzitter van de Raad van Cultuur (2000-2006). In haar nieuwe rol zal Winnie Sorgdrager doorgaan op de door Gerrit Ybema inge slagen weg en zich richten op de verdere versterking van de NVB en het behartigen van belangen van de aangesloten bioscopen en filmtheaters. I Laurens van Laake, salesmanager Benelux Film Distributors 'Mission: Impossible - Ghost Proto col is de grootste nieuwe film van speelweek 22 december, dus die zal zeker in de top drie terechtko men. Van de kinderfilms verwacht ik Alvin The Chipmunks 3 ook in dat rijtje, alhoewel je Puss in Boots en Dolfje weerwolfje zeker niet moet uitvlakken. De derde film is natuurlijk New Kids Nitro. Die gaat echt knallen. Hij is lekker kort en kan dus veel voorstellingen krijgen. We hebben allemaal gezien wat New Kids: Turbo! heeft gedaan afgelo pen kerst!' Judith Vu/fo, assistent- booker JT Bioscopen 'Ook deze kerst is er voor de bi oscoopbezoeker weer een zeer gevarieerd filmaanbod. Er zit voor iedereen wel wat bij. Na het enor me succes van vorig jaar zullen de New Kids uit Maaskantje opnieuw hoog scoren, nummer een dus. Na vijf jaar wachten is het zo ver: Mis sion: Impossible 4. Dit belooft een enorm spektakel te worden. Wat mij betreft op de tweede plaats. Puss in Boots, een geweldige film voor de hele familie zal de top drie sluiten, alhoewel concurrentie van de feelgood movie New Year's Eve en Alvin The Chipmunks 3 op de loer ligt.' Riet Zegers, programmeur van advies bureau Film- plan 'Ik zou het echt erg leuk vinden als films als The Help en Carnage een plaats in de top drie zouden ver overen, maar ik moet wel reëel blij ven. New Kids Nitro wordt de best bezochte film van de komende kerstperiode, op de voet gevolgd door het actiespektakel Mission: Impossible - Ghost Protocol. Wat de nummer drie betreft twijfel ik tussen Puss in Boots (3D) en Dolfje weerwolfje. Maar omdat ik geloof in films van eigen bodem, zet ik in op Dolfje.' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'This must be a very exciting moment for you, fighting for the Christmas Number One.' (Parky in Love Actually)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 37