HFN TRAILERS Winter Vacation Verhaal: Het portret van een groep Chinese jongeren, die verveeld en doelloos rondhangt in een mistroostig industriestadje in het noorden van het land. Van dit gegeven maakte regisseur Hongqi een generatiepor tret dat op het filmfestival van Locarno het Gouden Luipaard won. Hoofdrollen: Bai Jinfeng, Bao Lei, Wang Hui, Xie Ying, Zhang Naqi Regie: Li Hongqi Genre: drama Distributie: Eye Film Instituut Release: 15 december 2011 Les Bien-Aimés Verhaal: In de jaren zestig woont Madeleine bij haar man in Praag, tot ze door de komst van Russische tanks worden gescheiden en Madeleine terugkeert naar Frankrijk. Een dubbelfeest voor de fans: Deneuve zingt en de rol van haar dochter wordt gespeeld door de echte. Hoofdrollen: Chiara Mastroianni, Catherine Deneuve, Ludivine Sagnier, Milos Forman Regie: Christophe Honoré Genre: romantiek, komedie Distributie: Lumière Release: 15 december 2011 De geweldige beer (nl) [01 Verhaal: Kleine Sofie gaat met haar grote broer Jona than logeren bij hun opa in een afgelegen huis in de bossen. Jonathan vindt zijn zusje lastig en probeert van haar af te komen, maar hij wilde niet dat ze zou worden meegenomen door een grote beer! Regie: Esben Toft Jacobsen Genre: animatie Distributie: Twin Film Release: 15 december 2011 The Rum Diary [05] Verhaal: Na Fear and Loathing in Las Vegas kruipt Johnny Depp opnieuw in de huid van een alter ego van schrijver Hunter S. Thompson. Als journalist Paul Kemp gaat hij werken bij een plaatselijke krant in Puerto Rico en houdt hij zich op de been met veel rum. Hoofdrollen: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard, Richard Jenkins, Giovanni Ribisi Regie: Bruce Robinson Genre: komedie Distributie: Entertainment One Benelux Release: 22 december 2011 Michel Petrucciani [04] Verhaal: Jazz-pianist Michel Petrucciani werd gedreven door zijn drang naar muziek, vrouwen en het leven. Ondanks zijn ziekte, die hem broze botten en beperkte groei bracht, weigerde hij te klagen. Zijn leven wordt verteld aan de hand van anekdotes en archiefbeelden. Regie: Michael Radford Genre: muziek, documentaire Distributie: Lumière Release: 22 december 2011 The Help [02] Verhaal: In de jaren 60 zet de jonge Skeeter het leven van haar vriendinnen in Mississippi op zijn kop wanneer ze een groep zwarte bedienden gaat interviewen over hun leven. Oprah gaf al haar zegen aan het boek, nu de Oscar-commissie nog aan de verfilming. Hoofdrollen: Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Emma Stone, Sissy Spacek Regie: Tate Taylor Genre: drama Distributie: The Walt Disney Company Release: 29 december 2011 The Forgiveness of Blood Verhaal: Mark snijdt soms een stuk af over het terrein van zijn buurman Sokol, die daar niet blij mee is. Op een dag escaleert het conflict en vermoordt Mark hem. Sokols familie zint op bloedwraak en alleen de vrouwen van Marks gezin mogen het huis nog verlaten. Hoofdrollen: Tristan Halilaj, Sindi Lacej, Refet Abazi, llire Vinca Celaj Regie: Joshua Marston Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 5 januari 2012 Paradiso Verhaal: Een documentaire over veertig jaar Paradiso, de Amsterdamse poptempel. De film onderzoekt wat ar tiesten beweegt om er op te treden en wat de gevolgen zijn. Over de wisselwerking tussen het publiek en arties ten zoals Paul Weller, Tom Barman en Henry Rollins. Regie: Jeroen Berkvens Genre: documentaire Distributie: Cinéart Release: t.b.a. Trespass [03] Verhaal: Nicolas en Nicole vormen een opmerkelijke combinatie als een rijk echtpaar dat wordt gegijzeld door koelbloedige criminelen. Het lijkt een gemakkelijke manier om veel geld te verdienen, maar dat valt vies tegen als de gezinsleden besluiten terug te vechten. Hoofdrollen: Nicolas Cage, Nicole Kidman, Ben Men- delsohn, Liana Liberato, Cam Gigandet Regie: Joel Schumacher Genre: thriller Distributie: Entertainment One Benelux Release: 5 januari 2012 'Oscar Wilde once said, "Nowadays, people know the price of everything, and the value of nothing." (Johnny Depp in The Rum Diaryj

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 38