m TRAILERS HFN Regie: Phyllida Lloyd Genre: drama Distributie: Lumière Release: 12 januari 2012 The Darkest Hour Verhaal: In Rusland probeert een groep van vijf jonge ren te overleven na een aanval - en daarop volgende invasie - van buitenaardse wezens. Het wordt voor hen extra moeilijk omdat de aliens onzichtbare monsters zijn, die lijken te bestaan uit pure energie. Hoofdrollen: Emile Hirsch, Rachael Taylor, Olivia Thirlby, Max Minghella, Joel Kinnaman Regie: Chris Gorak Genre: thriller Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 12 januari 2012 The Lady Verhaal: Actiespecialist Luc Besson doet het even wat rustiger aan met een film over de Burmese activiste Aung San Suu Kyi, die in 1991 de Nobelprijs voor de vrede kreeg, en haar man Michael Aris. Een waar- gebeurd liefdesverhaal tegen de achtergrond van politieke onrust. Hoofdrollen: Michelle Yeoh, David Thewlis, Jonathan Raggett, Benedict Wong, Susan Wooldridge Regie: Luc Besson Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 19 januari 2012 The G/r/ With the Dragon Taf f oo - Millennium Tri/ogy, Part 1 Verhaal: De Amerikaanse versie van het al eerder suc cesvol verfilmde eerste deel van Stieg Larssons literaire trilogie. Journalist Mikael Blomkvist krijgt hulp van hacker Lisbeth Salander bij zijn zoektocht naar een vrouw die veertig jaar geleden spoorloos verdween. Hoofdrollen: Daniel Craig, Rooney Mara, Robin Wright, Stellan Skarsgard, Yorick van Wageningen Regie: David Fincher Genre: thriller Perfect Sense. Wild Bunch. My Week With Marilyn. Para- diso Entertain ment. Distributie: Sony Pictures Release: 19 januari 2012 Perfect Sense Verhaal: Susan en Michael hebben weinig geluk in de liefde, totdat ze elkaar ontmoeten en hopeloos verliefd worden. Op hetzelfde moment heerst er een epidemie die emoties en zintuigen uitschakelt. Terwijl de wereld steeds minder voelt, wordt hun liefde juist sterker. Hoofdrollen: Ewan McGregor, Eva Green, Stephen Dil- lane, Connie Nielsen, Ewen Bremner Regie: David MacKenzie Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 19 januari 2012 My Week With Marilyn Verhaal: In 1956 gaat de jonge Colin Clark werken op de filmset van The Prince and the Showgirl, met in de hoofdrol Marilyn Monroe. Wanneer haar man op reis gaat, wordt Colin aangewezen om haar gezelschap te houden. Gebaseerd op Clarks memoires. Hoofdrollen: Michelle Williams, Kenneth Branagh, Emma Watson, Eddie Redmayne, Julia Ormond, Judi Dench Regie: Simon Curtis Genre: drama, biografisch Distributie: Paradiso Entertainment Release: 26 januari 2012 Haywire Verhaal: De mooie Mallory Kane (kampioene martial arts Gina Carano) wordt ingehuurd voor de klussen die de overheid niet kan goedkeuren. Na een missie wordt ze naar Dublin gestuurd. Als dat verkeerd afloopt, blijkt dat Mallory erin geluisd is. Ze wil natuurlijk wraak. Hoofdrollen: Gina Carano, Channing Tatum, Michael Fassbender, Antonio Banderas, Michael Douglas Regie: Steven Soderbergh Genre: thriller, actie Distributie: A-Film Release: 26 januari 2012 'I long to see her!' (Judi Dench als Sybil Thornedyke in My Week With Marilyn)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 41