m HFN Machine Gun Preacher Verhaal: Nadat hij voor de zoveelste keer uit de gevangenis komt, besluit Sam zijn leven drastisch om te gooien. Hij vertrekt naar Soedan en maakt zich daar sterk voor de oorlogskinderen. Samen met zijn vrouw Lynn probeert hij die kinderen te redden. Hoofdrollen: Gerard Butler, Michelle Monaghan, Kathy Baker, Michael Shannon, Madeline Carroll Regie: Mare Forster Genre: actie Distributie: Entertainment One Benelux Release: 26 januari 2012 Les Géants Verhaal: De broertjes Zak en Seth moeten zich zien te redden tijdens de zomervakantie nadat ze door hun ou ders aan hun lot zijn overgelaten. Ze proberen zonder geld te overleven in een door bossen omringd dorp en stuiten daarbij op een aantal zonderlinge figuren. Hoofdrollen: Paul Bartel, Zacharie Chasseriaud, Martin Nissen, Marthe Keiler, Karim Leklou Regie: Bouli Lanners Genre: drama Distributie: Eye Film Instituut Release: 26 januari 2012 Le Havre Verhaal: Een Afrikaanse jongen komt met een goe- derenschip aan in de havenstad Le Havre. Een oude schoenpoetser heeft medelijden met hem en neemt hem mee naar huis. Na vijfjaar afwezigheid is Aki Kau- rismaki weer terug als regisseur en scenarioschrijver. Hoofdrollen: André Wilms, Kati Outinen, Jean-Pierre Darroussin, Blondin Miguel, Elina Salo Regie: Aki Kaurismaki Genre: komedie, drama Distributie: A-Film Release: 2 februari 2012 The Devil Inside Verhaal: In Italië probeert een vrouw te ontdekken wat er is gebeurd met haar moeder, die in een gesloten in richting in het Vaticaan zit en wordt verdacht van moord ovj. The Walt lyisney Com- pany. Machine Gun Preacher. Enter tainment One Benelux. op drie mensen. Ze schijnt hen van het leven te hebben beroofd tijdens een ongeoorloofde duiveluitdrijving. Hoofdrollen: Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth, lonut Grama, Suzan Crowley Regie: William Brent Bell Genre: thriller, horror Distributie: Universal Pictures International Release: 2 februari 2012 The Descendants Verhaal: Het leven van Matt en zijn twee dochters komt op zijn kop te staan als zijn vrouw Elizabeth een ongeluk krijgt en in een coma raakt. Matt neemt zijn kroost mee op reis om de man te leren kennen die een verhouding had met Elizabeth. Hoofdrollen: George Clooney, Judy Greer, Shailene Woodley, Amara Miller, Matthew Lillard Regie: Alexander Payne Genre: komedie, drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 2 februari 2012 The Muppets (nl/ov) Verhaal: Drie vrienden ontdekken dat een rijke oliemagnaat de Muppets Studios wil veranderen in een groot olieplatform. En dus is het belangrijk om de hele Muppet-bende weer bij elkaar te brengen. Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Hoofdrollen: Jason Segel, Amy Adams, Chris Cooper, Kermit, Miss Piggy, Fozzie Regie: James Bobin Genre: komedie, familiefilm Distributie: The Walt Disney Company Release: 8 februari 2012 Tony 10 Verhaal: Tony is apetrots op zijn vader die opklimt van kraanmachinist tot minister. Maar op een dag hebben zijn ouders ruzie en loopt zijn vader weg. Tony denkt dat zijn vader verliefd is op de koningin en doet er alles aan om zijn ouders weer bij elkaar te krijgen. Hoofdrollen: Faas Wijn, Rifka Lodeizen, Jeroen Spitzen berger, Annet Malherbe, Anna Drijver 'Don't ever do that to me again!' (George Clooney als Matt King in The Descendants)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 43