HFN TEASERS Extremely Loud and Incredibly Close The Hunger Games Beyond Oskar Schell is een hele bijzondere jongen. Dat zal zijn vader onmiddellijk beamen. Maar dan komt zijn vader om het leven bij de aanslag op het WTC in New York op 11 september 2001Als Oskar een mysterieuze sleutel van zijn vader vindt gaat hij in New York op zoek naar het slot en het verhaal dat erbij hoort. Ook Extremely Loud and Incredibly Close is een verfil ming van een boek, en wel dat van de Amerikaanse schrijver Jonathan Safran Foer die eerder ook het boek Everything Is llluminated schreef. Regisseur Stephen Daldry maakte eerder onder andere de gewaarde films Billy Elliot, The Hours en The Reader. Hoofdrollen: Thomas Horn, Tom Hanks, Sandra Bullock, Max von Sydow Regisseur: Stephen Daldry Distributeur: Warner Bros. Releasedatum: 9 februari 2012 Veel boekverf ilmingen deze keer want ook 777e Hunger Games is gebaseerd op een boek en wel het eerste uit een reeks van drie van schrijfster Suzanne Collins. Er wordt al geruime tijd reikhalzend uitgekeken naar de film. Niet alleen omdat de boeken een groeiende schare fans over de hele wereld aan zich weten te binden, maar ook omdat er veel wordt verwacht van actrice Jennifer Lawrence. Lawrence, die vorig jaar voor een Oscar werd genomineerd voor haar rol in Winter's Bone, wordt gezien als een van de grote nieuwe acteer talenten in Amerika. Hoofdrollen: Jennifer Lawrence, Jos Hutcherson, Liam Hemsworth, Stanley Tucci Regisseur: Gary Ross Distributeur: Independent Films Releasedatum: 29 maart 2012 Noomi Rapace verwierf faam door op onnavolgbare wijze de rol te spelen van Lisbeth Salander in de /W/7/enn/LOT?-trilogie. Hoewel ze deze maand ook te zien is in Sherlock Holmes 2 en volgend jaar in Ridley Scotts Prometheus verloochent ze haar afkomst niet. In het Zweedse Svinalangorna, oftewel Beyond, speelt zij samen met haar echtgenoot Ola Rapace. Ze is een vrouw die de confrontatie met haar verleden moet aangaan als ze hoort dat haar moeder stervende is. Voor Pernilla August - als actrice te zien in uiteenlo pende films als Fanny och Alexander en Star Wars Episode 7 - is deze film haar speelfilmdebuut als regisseuse. Hoofdrollen: Noomi Rapace, Ola Rapace, Ville Virtanen Regisseur: Pernilla August Distributeur: Lumière Releasedatum: 19 januari 2012 'This is the time to show them everything. Make sure they remember you!' (Woody Harrelson in The Hunger Games)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 9