Passie voor cinema IN BEELD E 1FN KORTINGSBON HFN KORTINGSBON Boek over filmhuizen brengt geschiedenis in kaart Tussen alle filmvoorstellingen door werd op het afgelo pen International Filmfestival in Rotterdam een interes sante nieuwe publicatie ten doop gehouden, getiteld: Passie voor cinema, ruim veertig jaar pionieren in het voetspoor van de Filmliga. Door Riet Zegers Met dit boek heeft schrijver Frans Westra (werk zaam in Forum/Images Groningen) een aanzet willen geven om de geschiedenis van de filmhuizen in geheel Nederland op de kaart te zetten. Geas sisteerd door Gerlinda Heijwegen (die een tiental interviews voor haar rekening heeft genomen) en llona van Genderen Stort (die alle geïnterviewden heeft geportretteerd) heeft Frans Westra in totaal van bijna 80 mensen het levensverhaal en persoonlijke werkherinneringen opgetekend. Daarnaast heeft hij ook per stad of plaats een kort overzicht samenge steld, gedestilleerd uit grondig archiefonderzoek en gegevens als bezoekcijfers die door de theaters zelf waren verstrekt. Aan de hand van al deze interviews maakt het boek duidelijk hoe de ontwikkeling van de filmtheaters was vanaf de jaren zeventig, van buurt huis tot filmhuis tot artplex. Presentatie Op een drukbezochte en feestelijke bijeenkomst in LantarenVenster op zaterdag 28 januari 2012 werd het boek Passie voor cinema ten doop gehouden. Dit gebeurde op uitnodiging van het Filmfestival Rot- Passie voor cinema. Passie i cinema or 17,50 in plaats van 19,95 N 978 90 6403 7719 ctienummer: 502-48995 Geldig van 1 maart 2012 tot 1 juni 2012 voor 16,50 in plaats van 20,- ISBN 978 90 6403 7788 actienummer: 502-48988 Geldig van 1 maart 2012 tot 1 juni 2012 terdam, het Rotterdams Media Fonds en uitgeverij International Theatre Film Books. De schrijver werd door Jacques van Heijningen, directeur van het Rotter dams Media Fonds, uitgebreid ondervraagd over de historie van de filmtheaters en de mensen die aan de basis ervan stonden. Daarbij werden ook de nodige foto's getoond. Het eerste exemplaar werd uitgereikt aan Adriaan van der Staay, die lange tijd directeur was van het Sociaal Cultureel Planbureau, maar daarvoor ook van de Rotterdam se Kunststichting. Daar bracht hij in 1972 de beroemde Filmnota uit die de aanzet zou vormen tot de oprichting van het Filmfesti val Rotterdam, distributeur Film International en vele filmhuizen in het land. Na afloop ging tot vreugde van de uitgever de eerste oplage in een hoog tempo van de hand. Het glas werd geheven en er werd nog geruime tijd nage praat. Ter gelegenheid van het verschijnen van het boek biedt Holland Film Nieuws u de gelegenheid dit met korting aan te schaffen. Met speciale dank aan llona van Genderen Stort. Filmjaarboek 2011/2012 Het Filmjaarboek verschijnt dit jaar eerder dan de voorgaande edities. Dankzij de inspanning van de kleine groep betrokkenen kan deze editie begin maart al verschijnen. De nieuwe editie van het boek bevat inhoudelijke besprekingen van alle films die in 2011 in de Nederlandse bioscopen en filmtheaters werden uitgebracht, inclusief gedetailleerde cast- en creditgegevens, bezoekcijfers en distributiegege- vens. Het boek bevat tevens een jaaroverzicht met de belangrijkste gebeurtenissen uit de filmwereld en enkele achtergrondartikelen. Alle sinds 1980 in de Nederlandse theaters uitge brachte films zijn in de Filmjaarboeken terug te vin den. Het Filmjaarboek bestaat inmiddels al 32 jaar. Met de kortingsbon in dit nummer van Holland Film Nieuws krijgen lezers korting van 3,50 euro op de winkelprijs (20 euro). 'I need you to take your ego out of the equation.' (Judi Dench als M in Casino Royale)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 17