Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Froukje Tan: Ik denk dat zowel kinderen als ouders na het zien heel wat te bespreken hebben.' E3 heel springerig en vrolijk beweegt. Dat heb ik van hem overgenomen: ik loop door de film als een soort Mr. Hulot.' Waardevol Het scenario is geïnitieerd, ontwik keld en geschreven door Helena van der Meulen, die eerder veel succes oogstte met haar scripts voor bekroonde films als Blue Bird en Joy. 'We mochten van schrijver Toon Tellegen alles met het boek doen wat we wilden', glundert Tan. 'Daar waren we erg blij mee, want de roman bestaat eigenlijk uit allemaal losse verhaaltjes, die stuk voor stuk fantastisch zijn, maar die we niet allemaal konden gebrui ken. Helena heeft er een coherent geheel van weten te maken door de verhalen tezamen de wordings geschiedenis van een schrijver te laten zijn. Die vorm past veel beter in de bioscoop.' Toch kostte het in de montage kamer nog flink wat moeite dat lopende verhaal goed te bewerk stelligen. 'Het is een filosofische kinderfilm', stelt de regisseuse. 'Ik denk dat zowel kinderen als ouders na het zien heel wat te bespreken hebben. Over werkelijkheid en fantasie. Maar óók over idealen. Want Swchwrm is in dat opzicht een verfrissend ambitieus jongetje waar veel mensen nog iets van zouden kunnen leren. Zeker in deze tijd waarin zulke waardevolle zaken als verbeelding en fantasie zo onterecht onder vuur liggen.' Regisseuse Froukje Tan geeft aanwijzin gen aan Hans Dagelet en Den nis Reinsma. Boven is het stil Winnaar van het Gouden Kalf 2011 voor de Beste Regie, Nanouk Leopold, start deze maand in Zeeland met de opnamen van haar nieuwe film Boven is het stil. De film gaat over een boerenzoon die met zijn bejaarde vader overhoop ligt omdat die in hem een mislukte zoon ziet. De rollen van zoon en vader worden gespeeld door Je roen Willems en Henri Garcin. Andere acteurs die verschijnen zijn onder andere Wim Opbrouck, Lies Visschedijk, Loes Wouterson en Martijn Lakemeier. Boven is het stil wordt geproduceerd door Stie- nette Bosklopper en Els Vandevorst van Isabella Films en Circe Films. Cinéart gaat de film waarschijnlijk in februari 2013 uitbrengen. Rendez-vous Vijf jaar geleden won schrijfster Esther Verhoef voor haar boek Ren dez-vous de Zilveren Vingerafdruk, oftewel de publieksprijs voor de beste thriller van het voorgaande jaar. Eind vorig jaar tekende Verhoef met Rachel van Bommel van Milistreet Films de contracten voor de ver filming ervan (zie foto). In Rendez-vous besluiten de 34jarige Simone en haar man Eric en kinderen naar Frankriik te aaan om een oud land huis om chambr d'höte Eenmai daar krij UMI een houdin van de werklieden. Dan wordt de droom een nachtmerrie. De namen van de film vinden dit jaar plaats. Wie de hoofdrollen gaan spelen is nog niet bekend. Independent Films gaat de film volgend jaar in de bioscoop uitbrengen. Mees Kees Regisseuse Barbara Bredero, producent Paul Voorthuysen en cast en crew beginnen de eerste week van maart aan de opnamen van Mees Kees. De film is gebaseerd op de boekenserie van Mirjam Oldenhave. In 2010 was een van de boeken het kinderboekenweek geschenk. De hoofdrollen worden gespeeld door Willem Voogd en de kinderen Felix en Brent. De film gaat over Tobias, een jongen die het helemaal niet erg vindt dat hij een nieuwe meester op school krijgt. Deze meester Kees geeft namelijk heel anders les en Tobias bloeit helemaal op. Ondertussen vindt de strenge directrice het allemaal maar niks wat Mees Kees doet. Mees Kees draait vanaf 3 oktober in de bioscoop. De film wordt uitgebracht door Entertainment One. 'Rendez-vous is voor veel van mijn lezers hun favoriete boek, dus de lat ligt hoog, maar ik heb veel vertrouwen.' (Schrijfster Esther Verhoef)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 19