m TRAILERS PlanC 170 Hz [03] Achtste-groepers huilen niet [01 Verhaal: In deze verfilming van Jacques Vriens' boek zit de stoere Akkie (Hanna Obbeek, Briefgeheim) in groep acht en is helemaal wild van voetbal. Ze is er ook hartstikke goed in, maar dan wordt ze ziek. Gelukkig krijgt ze veel steun van haar klasgenootjes. Regie: Dennis Bots Hoofdrollen: Hanna Obbeek, Nils Verkooijen, Johanna ter Steege, Eva Van der Gucht Genre: familiefilm, drama Distributie: Dutch FilmWorks Release: 15 februari 2012 In the Land of Blood and Honey Verhaal: Zoals verwacht heeft Angelina Jolie's eerste regiefilm en scenario een behoorlijke politieke lading. De liefde tussen een Servische man en een Bosnische moslimvrouw lijkt niet bestand tegen de Bosnische oor log, die plaatsvond van 1992 tot 1995. Regie: Angelina Jolie Hoofdrollen: Zana Marjanovic, Goran Kostic, Rade Serbedzija, Branko Djuric, Nikola Djuricko Genre: romantiek, oorlog, drama Distributie: Entertainment One Release: 16 februari 2012 Een ■weekje weg (nl) [05] Verhaal: De zesjarige Cathy gaat in de weekenden met haar ouders per auto naar een huisje in de Ardennen. Ze is ervan overtuigd dat haar ouders haar niet zien en wil dat bewijzen door weg te lopen. Geschreven, gespeeld en geregisseerd door het gezin Ringer. Regie: Olivier Ringer Hoofdrollen: Wyona Ringer, Olivier Ringer, Macha Ringer, Ursula Noyer Genre: familiefilm Distributie: Twin Film Release: 16 februari 2012 Un Amour de Jeunesse Verhaal: Als tieners worden Camille en Sullivan verliefd. Hij wil zijn grenzen verleggen en vertrekt naar Zuid- Amerika. Zij hoort steeds minder van hem en verliest zichzelf in liefdesverdriet. Jaren later begint ze een nieuwe relatie, maar dan duikt Sullivan weer op. Regie: Mia Hansen-Love Hoofdrollen: Lola Créton, Sebastian Urzendowsky, Magne-Havard Brekke, Valérie Bonneton Genre: romantiek Distributie: Lumière Release: 16 februari 2012 Skoonheid Verhaal: Francais zit gevangen in een verstikkend huwelijk en een onderdrukkende samenleving. Hij is te bang om eerlijk te zijn naar zichzelf en de wereld om hem heen. Totdat hij verliefd wordt. Een Zuid-Afrikaanse productie over de zoektocht naar liefde. Regie: Oliver Hermanus Hoofdrollen: Deon Lotz, Charlie Keegan, Michelle Scott, Albert Maritz, Sue Diepeveen Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 23 februari 2012 Taped [02] Verhaal: Johan en Saar doen een laatste poging om hun huwelijk te redden door op vakantie te gaan naar Buenos Aires. Ze registreren de reis met een videoca mera en per ongeluk ook een moord. Binnen de kortste keren moeten ze vluchten om in leven te blijven. Regie: Diederik van Rooijen Hoofdrollen: Barry Atsma, Susan Visser Genre: thriller Distributie: Independent Films Release: 23 februari 2012 Abrir Puertas y Ventanas [04] Verhaal: Drie zussen wonen in het grote oude huis van hun overleden grootmoeder, die hen heeft opgevoed. Ze voelen zich hier thuis, maar het is niet meer hetzelf de. Ze zullen ieder hun eigen pad moeten kiezen. Als één van hen vertrekt, leidt dat tot spanningen. Regie: Milagros Mumenthaler Hoofdrollen: Maria Canale, Martina Juncadella, Ailin Salas, Julian Tello Genre: komedie, drama Distributie: Just Film Distribution Release: 23 februari 2012 Verhaal: Een onderwereldfiguur bedreigt de ex-vrouw en het zoontje van een Amsterdamse rechercheur met gokschulden. Die bedenkt vervolgens een plan om alles recht te zetten; snel, simpel en niemand raakt gewond. Een waterdicht plan. Totdat er doden vallen. Regie: Max Porcelijn Hoofdrollen: Ruben van der Meer, Ton Kas, Rene van 't Hof, Kees Hulst, Rifka Lodeizen, Victor Löw Genre: misdaad, komedie Distributie: A-Film Release: 1 maart 2012 Verhaal: De liefde tussen de dove tieners Nick en Evy gaat gepaard met stilte. Wanneer haar ouders de relatie afkeuren, besluiten ze samen weg te lopen. De film won tijdens het Nederlands Film Festival zowel de publieksprijs als de MovieSquad Award. Regie: Joost van Ginkel Hoofdrollen: Michael Muller, Gaite Jansen, Eva van Heijningen, Hugo Haenen, Ariane Schluter 'Het komt allemaal goed, oké?' (Barry Atsma als Johan in Taped)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 28