HFN ED Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 1 maart 2012 Man On a Ledge Verhaal: Ex-politieagent Nick Cassidy dreigt zichzelf van het leven te beroven door van het dak van een hotel te springen. De hulpinstanties schakelen psycholoog Lydia in om hem naar beneden te praten. Zijn actie lijkt een wanhoopsdaad, maar niets is wat het lijkt. Regie: Asger Leth Hoofdrollen: Sam Worthington, Elizabeth Banks, Ed Har- ris, Jamie Bell, Anthony Mackie Genre: thriller, actie Distributie: Entertainment One Release: 1 maart 2012 Big Miracle Verhaal: Wanneer een groep grijze walvissen vast komt te zitten in het snel groeiende ijs vlakbij de kust van Alaska, zetten journalist Adam en Greenpeace-vrijwil- liger Rachel alles op alles om de walvissen te redden. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Regie: Ken Kwapis Hoofdrollen: John Krasinski, Drew Barrymore, Kristen Bell, Dermot Mulroney, Ted Danson Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 15 maart 2012 Young Adult Verhaal: Een schrijfster keert terug naar haar geboor teplaats om haar hoogtijdagen te herbeleven. Ze wil proberen haar oude vriendje, die gelukkig getrouwd is, terug te krijgen. Na Juno is dit de tweede samenwer king van Jason Reitman met scenariste Diablo Cody. Regie: Jason Reitman Hoofdrollen: Charlize Theron, Patrick Wilson, Elizabeth Reaser, Patton Oswalt, Jill Eikenberry Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 1 maart 2012 Man On o Ledge. Entertain ment One. Young Adult. Universal Pictu res International. Project X Verhaal: Drie middelbare scholieren organiseren een groots verjaardagsfeest voor zichzelf om zich bij de andere kids op de kaart te zetten. Terwijl de avond vordert, komen er steeds meer mensen op het feest af en loopt de boel steeds verder uit de hand. Regie: Nima Nourizadeh Hoofdrollen: Thomas Mann, Jonathan Daniel Brown, Oliver Cooper, Nichole Bloom, Martin Klebba Genre: komedie Distributie: Warner Bros. Release: 1 maart 2012 Varg Veum: Teken aan de wand Verhaal: Het Noorse boekpersonage Varg Veum be reikt ons grote doek in twee films. Het rustige bestaan van detective Veum wordt op z'n kop gezet als een wraakzuchtige moordenaar vrijkomt. Op 15 maart wordt het vervolg Varg Veum: Het uur van de wolf uitgebracht. Regie: Stefan Faldbakken Hoofdrollen: Trond Espen Seim, Lene Nystrom, Nikolaj Lie Kaas, Björn Floberg, Eivind Sander Genre: misdaad Distributie: Lumière Release: 1 maart 2012 Contraband Verhaal: Chris was vroeger een smokkelaar, maar ver dient nu de kost als installateur van bewakingscamera's. Het fijne leven met zijn gezin wordt op z'n kop gezet als zijn zwager een fiks portie drugs in de oceaan dumpt en Chris' familie daarvoor dreigt op te draaien. Regie: Baltasar Kormdkur Hoofdrollen: Kate Beckinsale, Mark Wahlberg, Ben Fo- ster, Giovanni Ribisi, Lukas Haas Genre: actie, thriller Distributie: Universal Pictures International Release: 8 maart 2012 'I think he's just interested in having an audience.' (Edward Burns als Jack Dougherty in Man On a Ledge)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 29