Theaterpaspoort CineMeerse in Hoofd BEURZEN FESTIVALS/THEATERPASPOORT Als het aan de film studio's ligt wordt al heel snel de volgende kosten besparing met digita le cinema gereali seerd. HFN IQ tot doel lijkt te hebben bioscoopexploitanten waarde volle vakkennis aan te reiken. Om het verstrekken van vakinformatie geen eenrich tingsverkeer te laten zijn, heeft de Europese belangen organisatie UNIC de stimuleringsprijs Digital Innovation Award in het leven geroepen. Bioscoopondernemers werd in een eerder stadium gevraagd ideeën in te dienen die tot doel hebben het publiek in dit digitale tijd perk beter te informeren. Uit alle inzendingen worden drie kandidaten geselecteerd die hun idee voor een app tijdens CineEurope mogen presenteren. De vak broeders in de zaal gaan straks bepalen wie het beste idee heeft. Die persoon gaat met 5.000 euro naar huis. De winnaar hoeft, als het aan de eerder genoemde Sven Rump ligt, niet met een idee te komen om sms'en in een bioscoopzaal toe staan: 'Tijdens een van de ses sies van CinemaCon werd door AMC gepleit voor een test om jongeren te laten sms'en tijdens de voorstelling om hen als doelgroep te behouden. Dat voorstel werd door iemand van Alamo Drafthouse gelukkig direct de grond ingeboord.' Films en sterren CineEurope is natuurlijk niet compleet zonder een flinke dosis films, product reels en andersoortige filmaankondigingen. Vaste gast Jeffrey Katzenberg komt naar Barcelona om de bezoekers deelgenoot te maken van fragmenten uit DreamWorks Animations Rise of the Guardians. Meestal is Katzenberg niet de enige gast die tijdens de presentatie van Paramount Pictures International de bühne betreedt. Maar wie dat dit jaar zal óf zullen zijn, was bij het ter perse gaan van deze HFN nog onbekend. Dat geldt ook voor de personen die namens 20th Century Fox acte de présence gaan geven. Fox heeft een goede reputatie hoog te houden. De enige houvast is dat regisseur Ang Lee het publiek tijdens CinemaCon 2012 zo in de ban wist brengen van zijn 3D-film Life of P/dat Lee's aanwezigheid niet onlogisch zou zijn. In tegenstelling tot de afgelopen jaren zijn alle majors weer aanwezig met een productpresentatie. Het is wel weer even geleden dat zowel Paramount, Universal, Disney, Sony, 20th Century Fox als Warner Bros. het podium betraden. Maar waar ze allemaal mee gaan komen blijft helaas koffiedik kijken. Een ding is wel duide lijk: Barcelona zal zich direct moeten bewijzen als goede gastheer voor het internationale gezelschap. Anders verlangen we allemaal weer terug naar Amsterdam. Plaats: Hoofddorp in de Haarlemmermeer Exploitatie: NHbioscopen Theatermanagers: Henk-Jan van Neerbos en Dirk Groenendijk Aantal medewerkers: 55 Open sinds: Sinds 5 april officieus, maar officieel sinds 21 april Verwacht aantal bezoekers op jaarbasis: 250.000 Aantal zalen: 8 Afmetingen grootste scherm: in alle acht zalen hangt een doek van 10,5 bij 4,4 meter Projectoren: Christie Servers digitale cinema: Doremi ShowVault 3D: Ja, in de zalen 2, 4, en 8 is het systeem Depth-Q aanwezig Kassasoftware: KTS Stoelen van: Seating Concepts Merken bij het buffet: Heineken, Vrumona De bioscoop is onderscheidend omdat: 'wij lie ver niet vol zitten met tevreden gasten, dan vol met ontevreden klanten. En verder denken wij dat we een supermooie uitgaansgelegenheid hebben neergezet waar de nadruk, behalve op de film, vooral op het uitgaan wordt gelegd. Kom het vooral zelf eens aan schouwen!' Website: www.cinemeerse.nl 'We have never faced a greater threat. And so, we will fight.' (Alec Baldwin als North in Rise of the Guardians)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 17