Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Maltha: 'ik zou nooit mijn goede naam ver binden aan iemand waarvan ik niet geloof de dat hij zo'n epos echt kan dragen.' de afgelopen jaren met titels als Zwartboek, Oorlogswinter en Süskind een flink oeuvre aan oor- logsverhalen opgebouwd. Maar met deze getuigenis van het grote Rotterdamse trauma denkt Maltha toch nog een belangrijke titel aan zijn lijst toe te kunnen voegen. 'Het is natuurlijk een fictief verhaal. Maar met de realistische recon structie van de verwoestingen en de pijn willen we wel serieus alle slachtoffers recht doen.' Het budget van de Het bombar dement is bijna een derde van het bedrag dat Maltha acht jaar geleden voor Zwartboek, dat de terugkeer van Paul Verhoeven naar Nederland markeerde, bij elkaar moest sprokkelen. 'De digitale tech nieken hebben de laatste tijd een enorme vlucht genomen', legt de producent uit. De titelgebeurtenis wordt grotendeels met de compu ter gereconstrueerd. 'Zwartboek hadden we nu vermoedelijk ook aanzienlijk goedkoper kunnen maken dan toen.' Over alle pre mature kritiek over de casting van Jan Smit in de hoofdrol kan Maltha kort zijn. 'Ik heb de afgelopen tien jaar met behoorlijk succes een flink aantal films gemaakt. Het kan best zijn dat mensen hem achteraf niet goed vinden. Maar ik zou nooit mijn goede naam verbinden aan iemand waarvan ik niet geloofde dat hij zo'n epos echt kan dragen.' Foto Dinand van der Wal. Snorro de gemaskerde held Eind mei zijn de opnamen begonnen van Snorro de gemaskerde held. Deze komedie is een parodie op Zorro, de gemaskerde held die het al in menige film opnam voor de arme bevolking. Snorro strijdt tegen de wrede El Commandante die het dorpje Burrito ter roriseert. Hoewel de bewoners Snorro een held vinden, vinden ze de man waarvan ze niet weten dat hij achter het masker schuilgaat - Don José - eigenlijk maar een watje. Dat wordt toch een pro bleem als hij verliefd wordt op Conchita. De hoofdrol in Snorro de gemaskerde held wordt gespeeld door Jeroen van Koningsbrugge. De film wordt geproduceerd door Alain de Levita en geregisseerd door Pieter Kramer. Independent Films brengt Snorro de gemaskerde held begin 2013 uit in de bioscoop. De groeten van Mike! De groeten van Mike! is de titel van de nieu"'~ film van de makers Kruimeltje en Sonny E De film van regisseu Maria Peters gaat over Mike, een jongen die maanden in het ziek huis ligt. Als hij eindelijk ontslagen wordt, k< zijn lieve, maar aan al hol verslaafde moeder hem niet ophalen. Als gevo. daarvan dreigt Mike in een pleeggezin te belanden, i alles aan om dat te dwarsbomen. De hoofdrollen worden <w door Maas Bronkhuyzen, Bracha van Doesburgh, Hadewych Minis en Nasrdin Dchar. De film zal op 12 december door A-Film in de bioscopen worden uitgebracht. Toen was geluk heel gewoon Inf inity Film TV Productions en Omroep MAX hebben het idee op gepakt om een bioscoopfilm te maken van de succesvolle tv-serie Toen was geluk heel gewoon. In de film gooit Jaap Kooijman zijn nieuwe tv uit het raam als Nederland de WK-finale in 1974 heeft verloren. Dat is de opmaat voor nieuwe avonturen van Jaap en Nel Kooijman, Simon Stokvis en meneer Harmsen. Gerard Cox, Joke Bruijs, Sjoerd Pleijsier en Huib Rooymans zullen ook in de bioscoop film de hoofdrollen vertolken. Just Film Distribution gaat de film in het voorjaar van 2013 uitbren- 'There is a saying, a very old saying: when the pupil is ready the master will appear.' (Anthony Hopkins in The Mask of Zorro)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 26