m Piek V mix Van welke buitenlandse exploitatie kunnen wij nog wat leren? Bioscoop PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL HFN HFrcËLA^, Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... HFN online Het heeft even geduurd en de inspanning om er te komen was niet gering, maar Holland Film Nieuws heeft- dan eindelijk een nieuwe website. De site, die heel bewust live is gegaan vóór de start van CineEurope, gaat de bezoeker - meer dan het vertrouwde magazine dat kan - op de hoogte brengen van actuele informatie over het wel en wee van het Neder landse bios coopbedrijf. Dat gebeurt door middel van actuele berichtge ving over zaken zoals de start van nieuwe Ne derlandse filmpro- ducties en nieuwe bioscoop- en f ilmtheaterplannen. Ook zal de website een goed beeld geven van de boxoffice-onlwikkelingen. Dankzij een koppeling met het digitaal filmdepot is ook de filminformatie volledig up to date. Een wezenlijk onderdeel van de nieuwe site en het nieuws dat er op te vinden is, is de mogelijkheid om het nieuws via de sociale media te delen met andere geïnteresseerden. Met de realisatie van de nieuwe site gaat een lang gekoesterde wens van de uitgever en hoofdredactie in vervulling. De nieuwe website is vanzelfsprekend te vinden op www.hollandfilmnieuws.nl. Uitslag prijsvraag The Lord of the Rings LIVE In het weekend van 9 juni brengt het Rotterdams Philharmonisch Orkest in de Rotterdamse Doelen het tweede deel ten gehore van de muziekscore van 777e Lord of the Rings. Dankzij De Doelen kon Holland Film Nieuws twee filmconcertkaarten beschikbaar stellen aan een lezer die de vraag goed wist te beantwoorden hoeveel Oscars filmcomponist Howard Sore tot op he den heeft gewonnen. Het goede antwoord is drie. Dat werd onder andere goed doorgegeven door Metta Touray, werkzaam bij CineStar in Enschede. Van harte gefeliciteerd! Gerben Kuipers, directeur CineMec in Ede 'Voor mij is dat die van Wolfgang Weber uit Neurenberg. Een ge weldige exploitant die met circa vierentwintig zalen alle facetten van het filmbedrijf in huis heeft. Zijn megaplex is gebouwd op en in de bunkers van Hitlers voormalige hoofdkwartier. Geen bom kon die "bioscoop" kapot krijgen. Bij mooi weer wordt de film op het dak van de zaal vertoond. Vijf restaurants, vijftien bars, een filmboekhandel en alle films op dvd in de GneCitta Movieshop. Een aanrader!' Albert Jan Vos, operatio neel directeur Jogchem's Theaters 'The Lounge van Odeon in Londen. Een prachtige bioscoop die net voor twee miljoen pond is verbouwd. Het is een baanbrekende bioscoop met acht zalen en een prachtige foyer, die is ingericht met heerlijke stoe len. De vier hoofdzalen zijn prima. De zalen boven hebben prachtige, adjustable stoelen met tafeltjes. De lezer mag raden waar deze tafel tjes voor bedoeld zijn: juist! Men kan eten in de filmzalen! Finger, fork spoon gerechten van de kaart. De prijs per filmticket ligt op achttien pond exclusief het eten. Desalniette min een onderscheidende beleving. In mijn ogen mede de toekomst van onze branche.' Djörn Rump, directeur van onder andere Arcap/ex Spijkenisse 'Hoewel er bij bijna iedere collega zaken zijn waarvan je denkt "dat doen wij beter" of "wat zou het mooi zijn als dit bij ons ook zou kun nen" raak ik toch altijd het meest geïnspireerd door onze collega's in Azië. Meer specifiek denk ik aan Golden Screen Cinemas in Kuala Lumpur en Major Cineplex van het onovertroffen Paragon in Bangkok. Mooie bioscopen, goede stoelen, technisch up to date en altijd weer die heerlijke vip-zalen. Hoewel er ook best wel iets aan valt op te merken, is de bioscoopbeleving en hun gevoel voor hospitality second to none.' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Perhaps I should have had a different teacher.' (Alexander Siddig als Imad in The Kingdom ofHeaven)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 27