Digitaal Filmdepot voert update door m MARKETING Aanpassingen moeten dienst nog gebruiksvriendelijker maken In de afgelopen drie en halfjaar is het Digitaal Filmde pot van de NVF uitgegroeid tot een unieke en waarde volle service voor bioscopen, filmtheaters en de media. Maar zoals met vrijwel alle digitale zaken was het ook hier van belang om een update door te voeren. Het plat form heeft in korte tijd een sterke posi tie verwor ven. Door Erik Lanshof Bioscopen en filmhuizen, maar ook de pers lijken van daag de dag niet meer zonder de dienst te kunnen die de branchevereniging NVF in oktober 2008 in het leven riep. De cijfers die de NVF bereid was vrij te geven, laten zien dat het platform met promotiemate rialen van nieuwe films in korte tijd een sterke positie heeft verworven. In 2009 telde de dienst nog 624 geregistreerde gebruikers. Inmiddels zijn dat er circa 1.700. Een ander interessant feit is dat er in 2009 zo'n 28.000 digitale mediabestanden werden ge- download, terwijl er in het eerste kwartaal van 2012 alleen al circa 64.000 bestanden door gebruikers werden binnengehaald. Ook het gebruik van de vi- deostreams - trailers die dankzij een embedden code d la YouTube kunnen worden gestreamd op websites van onder meer bioscopen - is de afgelopen periode flink gestegen, zo meldt de Stichting Digitaal Filmde pot NVF die de dienst namens de verenigde filmdistri buteurs aanbiedt. Maar het was dus, zoals gezegd, tijd voor een update van het Digitaal Filmdepot om nog meer tegemoet te komen aan de wensen van de gebruikers van de dienst. Video Een van de wijzigingen die vorige maand werd doorgevoerd betreft het gebruik van de H.264 codec voor de videostreams. Tot voor kort werden de streaming trailers al leen in flash aangeboden. Gebruikers van Apple's iPhone en iPad konden daardoor geen trailers via het filmdepot zien. Dat is nu veran derd. Wat ook is aangepast is de videospeler die wordt aange boden voor het kunnen embedden van filmtrailers. Gebruikers hebben nu meer flexibiliteit en kunnen de grootte van de trailers en de kleuren van de speler aanpassen. Er is daarnaast ook een duidelijker onder scheid gekomen tussen videomateriaal in SD en HD. Dat komt onder meer in het aangepaste icoongebruik tot uitdrukking. Met Technicolor, die het technisch beheer van de dienst voor haar rekening neemt, wordt momenteel ook nog gesproken over het gaan leveren van een extra dienst zodat omroepen videomateriaal gemak kelijk op uitzendkwaliteit kunnen verkrijgen, zo blijkt uit navraag. Wijzigingen Een door gebruikers frequent gevraagde uitbreiding van de dienst betreft het in beeld brengen van de wijzigingen die per film worden doorgevoerd. Tot voor kort konden de gebruikers van het filmdepot niet goed zien als er een poster werd toegevoegd, een releasedatum werd gewijzigd of er een persmap in het depot werd geplaatst. Met de speciale sectie 'wij zigingen' zijn de veranderingen zowel op de home page als op de filmpagina's inzichtelijk gemaakt. Ook de gebruikers die toegang hebben tot de pers agenda op de website zijn op hun wenken bediend. Leden van de pers kunnen voortaan gemakkelijk zien welke persvoorstelling er ten opzichte van het vorige overzicht is verwijderd en in welke persvoorstelling er een wijziging is doorgevoerd. Een kleine aanpassing die het gebruik wel vergemakkelijkt. Tot voor kort kon er slechts een persmap worden geplaatst. Nu kunnen er meerdere documenten toegevoegd worden. Hierbij valt te denken aan een interview of achtergrondartikel, of aan een document waarin interessante perscitaten worden opgesomd. Daarnaast kunnen nu niet alleen de officiële filmsites worden vermeld, maar is het ook mogelijk om te verwijzen naar de Facebook-pagina, een app in de iTunes store en/of het Twitter-account van een film. Met de wijzigingen lijkt het filmdepot een volgende stap te hebben gezet om het voor gebruikers nog gemakkelijker te maken aan digitale filminformatie te komen. Rest de vraag: wanneer komen oudere films eindelijk eens in het depot? Zeker als er initiatieven van de grond komen zoals Hollywood Classics en We Want Cinema is het vinden van materiaal van oudere films wel zo prettig. 'Launch the downloads!' (Timothy Olyphant als Thomas Gabriel in Live Free or Die Hard)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 30