m HFN TRAILERS De nobelprijswinnaar Verhaal: Een introverte, geniale, maar onbekende schrijver en een extraverte bestseller-auteur met writer's block blijken steeds meer verbanden met elkaar te hebben. Met zijn zwart-witbeelden, privédetectives en nachtclubs lijkt dit een moderne film noir. Regie: Timo Veldkamp Hoofdrollen: Mare van Uchelen, Harry van Rijthoven, Rifka Lodeizen, Femke Lakerveld Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 14 juni 2012 Historias que só Bxistem Verhaal: Met haar debuutfilm brengt documentairema ker Julia Murat een eerbetoon aan de Paraiba-vallei in Brazilië. Deze ooit bloeiende regio is nu in verval geraakt. Dat wordt gesymboliseerd middels een spook- dorp waar het kerkhof op slot zit, omdat niemand meer sterft. Regie: Julia Murat Hoofdrollen: Lisa Favero, Sonia Guedes, Ricardo Mer kin, Luiz Serra Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 14 juni 2012 De Rouille et d'Os [04] Verhaal: Als Ali onderdak zoekt bij zijn zus in Zuid- Frankrijk ontmoet hij de knappe Stéphanie. Hun levens hebben niets gemeen, tot het noodlot toeslaat. Zij wordt zijn manager als hij gaat meedoen aan illegale knokwedstrijden. Regie: Jacques Audiard Hoofdrollen: Matthias Schoenaerts, Marion Cotillard, Bouli Lanners, Céline Sallette Genre: drama Distributie: Lumière Release: 14 juni 2012 21 Jump Street [01 Verhaal: In deze verfilming van de gelijknamige tv-serie zijn de twee tegenpolen Schmidt en Jenko helemaal klaar met hun puberbestaan. Ze gaan samen bij de po litie en gebruiken hun jeugdige uiterlijk om undercover te gaan bij een middelbare school. Regie: Phil Lord, Chris Miller Hoofdrollen: Channing Tatum, Jonah Hill, lee Cube, Dave Franco, Brie Larson, Ellie Kemper Genre: actie, komedie Distributie: Sony Pictures Release: 21 juni 2012 The Raven [05] Verhaal: Schrijver Edgar Allan Poe werd bekend met zijn griezelverhalen waarin erg gedetailleerd een aantal moorden wordt beschreven. Een onschuldig vermaak, totdat blijkt dat een seriemoordenaar Poe's verhalen gebruikt als inspiratie voor zijn gruweldaden. Regie: James McTeigue Hoofdrollen: John Cusack, Luke Evans, Alice Eve, Bren- dan Gleeson, Kevin McNalley Genre: thriller Distributie: Universal Pictures International Release: 21 juni 2012 Rock of Ages [02] Verhaal: Terwijl de toneelversie in een aantal steden op de planken staat, kun je binnenkort overal de verfilming van deze musical zien. In 1987 komen Drew en Sherrie naar Los Angeles om het helemaal te gaan maken. Het is liefde op het eerste gezicht. Regie: Adam Shankman Hoofdrollen: Tom Cruise, Russell Brand, Catherine Zeta- Jones, Malin Akerman, Bryan Cranston Genre: komedie, drama, musical Distributie: Warner Bros. Release: 21 juni 2012 Brammetje Baas [03] Verhaal: De zevenjarige Brammetje heeft veel zin om naar groep drie te gaan, maar hij komt bij de strenge meester Vis in de klas. De rechtlijnige Vis heeft geen oog voor de binnenwereld van het beweeglijke jongetje en zet alles op alles om hem in de pas te laten lopen. Regie: Anna van der Heide Hoofdrollen: Coen van Overdam, Katja Herbers, René Groothof, Egbert Jan Weeber Genre: familiefilm Distributie: Benelux Film Distributors Release: 27 juni 2012 The Raid Verhaal: In de achterbuurten van Jakarta heeft een SWAT-team de bijna onmogelijke opdracht een ge bouw in te nemen en de drugsbaas, die zich schuilhoudt op de bovenste verdieping, te arresteren. Dit spektakel won de publieksprijs op het Imagine filmfestival 2012. Regie: Gareth Evans Hoofdrollen: Iko Uwais, Yayan Ruhian, Joe Taslim, Donny Alamsyah, Ray Sahetapy Genre: actie Distributie: A-Film Release: 28 juni 2012 38 Têmoins Verhaal: Wanneer Louise terugkomt van een zakenreis blijkt dat er in haar straat een moord is gepleegd. De politie begint een onderzoek, maar niemand heeft iets gezien of gehoord. Uiteindelijk blijkt dat maar liefst 38 mensen wel degelijk getuige waren. Regie: Lucas Belvaux 'We are gonna shut them down!' (Catherina Zeta-Jones als Patricia Whitmore in Rock ofAges)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 42