Ice Age 4: Continental Drift (Niet alleen) veranderingen SPECIAL TRAILER/LEADER Meer dan 1,1 miljoen beioekers kwamen er in dat jaar voor naar de bioscoop. HFN Special trailer Het staat menig bios coopexploitant waarschijnlijk nog wel helder voor de geest dat het vorige avontuur van Manny, Diego en Sid, Ice Age: Dawn of the Dinosaurs, het bezoek in de zomer van 2009 een flinke duw de goede kant op gaf. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan het feit dat de film in 3D werd uitgebracht. Meer dan 1,1 miljoen bezoekers kwamen er in dat jaar voor naar de bioscoop. Dan te bedenken dat het eerste deel, nu inmiddels precies tien jaar geleden, nog maar een kleine 350.000 bezoekers op de been bracht. Piraten vormen ook voor de makers van Ice Age een inspiratiebron, want de drie helden - Manny, Diego en Sid - krijgen met een stel zeerovers te maken als ze door schuivende platen van de geliefden van Manny worden gescheiden. De officiële release van Ice Age 4: Continental Drift staat voor 4 juli, maar het publiek kan al op 30 juni naar de ongetwijfeld talrijke voorpremières die er in het land georganiseerd gaan worden. Stemmen (ov): Ray Romano, Denis Leary, John Legui- zamo, Queen Latifah Regisseur: Steve Martino, Mike Thurmeier Distributie: 20th Century Fox Releasedatum: 30 juni 2012 Ice Age 4: Continental Drift. Distributie 20th Century Fox Na negentien edities in onze hoofdstad en jarenlange geruchten over een op handen zijnde verhuizing, gaat het dit jaar dan echt gebeuren: de vakbeurs voor bios coopexploitanten, CineEurope, strijkt elders neer. In Bar- celona, zoals je waarschijnlijk al weet. Dat zal wel even wennen worden. Hoewel er altijd wel wat op te merken was aan het evenement in de RAI, was het doorgaans ook een aangename thuiswedstrijd, met een 'stadion' vol bekenden. Dat zal straks toch iets minder zijn vermoed ik, al is het alleen al omdat er minder Nederlandse filmdistri buteurs door de gangen van El Centro de Convenciones Internacional de Barcelona zullen lopen. Over veranderingen gesproken: een wijziging waar niet iedereen in de sector direct mee te maken heeft, maar die we toch niet onvermeld willen laten is het afscheid van Peter van der Stap. Jarenlang was hij programmeur van Jogchem's Theaters, een functie die hij lange tijd samen met wijlen Jan van Dommelen vervulde. Peters stap in het prepensioen betekent echt het einde van een tijdperk bij Jogchem's Theaters. Geloof mij. Nu ik het toch heb over markante personen in het Neder landse bioscoopbedrijf. Het bereiken van de pensioen leeftijd (hij wordt 6 juli 65) is voor Pathé-directeur Lauge Nielsen geen reden om ermee te stoppen. De vriendelijke en slimme zakenman is een van de redenen waarom Pa- thé in Nederland is uitgegroeid tot de speler die het van daag de dag is. Het is dat hij al een keer exploitant van het jaar is geweest bij CineEurope, anders was dit jaar daarvoor bij uitstek geschikt geweest. Lauge, namens het team van HFN: van harte gefeliciteerd! Tot slot wil ik onze lezers op een nieuwtje attenderen. De site www.hollandfilmnieuws.nl is net flink veranderd. Ik kan daar van alles over vertellen, maar wil nu vooral aangeven dat het niet gaat betekenen dat wij afscheid gaan nemen van het magazine. Wij blijvei zes keer per jaar uitkomen om ice AC medewerkers van bioscop en filmtheaters te informer en om iedereen in deze sector we samen ergens aan werken, weg dat we hopen dat wij u ook vaak online mogen ver welkomen. Al is het alleen al van 18 tot en met 21 juni voor nieuws vanuit Barcelona. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Well, that's me baby!' (John Leguizamo als Sid in Ice Age 4)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 6