VALENTIN® Nederlandse films in productie eh IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Kim van Kooten: 'Blijkbaar is dat genre onlosma kelijk met mij verbon den.' slagen ook echt een gevoelige snaar te raken bij het publiek.' Druk om zijn enorme succes uit 2007 te evenaren, voelt Lürsen niet. 'Ik maak zelf die vergelijking niet zo', merkt hij op. Dat komt mede doordat de regisseur tussendoor nog twee andere films maakte: Het geheim (200.000 bezoekers) en Dolfje weerwolfje (bijna 300.000). 'De meeste stress heb ik de eerste draaidagen. Dan zit ik mezelf enorm af te vragen: Werkt deze cast? Heeft iedereen op de set de juiste klik? Maar dat heb ik bij elke film die ik maak. Meestal valt die spanning na een week weg als ik merk dat iedereen zijn plekje heeft gevonden.' Aan een voorspelling wil de regis seur zich dan ook niet aan wagen. Met 'het succes van films is mede afhankelijk van zo enorm veel externe omstandigheden', wuift hij die vraag weg. 'Hoe goed is de publiciteit? Welke films openen er ook in die week? Wat voor actuele gebeurtenissen beïnvloeden mogelijk bioscoopbezoek? Daar heb ik als maker toch geen enkele invloed op.' Stilte. Twijfel. 'Oké: als we minder dan 500.000 mensen weten te trekken, zou dat wel heel erg jammer zijn.' Alles is familie wordt op 22 novem ber uitgebracht door A-Film. Martme Bijl als Jeanetie Roover. Ushi Must Marry De afgelopen meimaand vonden in Los Angeles de opnamen plaats van Ushi Must Marry, de filmversie van het populaire tv-programma met Wendy van Dijk als de Japanse journaliste Ushi Hirosaki. In L.A. werden onder meer de scènes geschoten met acteur Patrick Demp- sey die een bijrol in de film speelt. Voordat de filmcrew neerstreek in Californië werden opnamen gemaakt op diverse locaties in Neder land, België en Frankrijk. De regie van de film is in handen van Paul Ruven. Samen met Marian Batavier schreef hij ook het script van de film. Dutch Film Works gaat de film 14 februari volgend jaar in de bios coop uitbrengen. NAJIB AMHALI 2013 IN DE BIOSCOOP Valentino Najib Amhali speelt de hoofdrol in de romanti sche komedie Valentino. In de film doet Najibs per sonage zich voor als de Italiaanse autoverkoper Dino Valentino om indruk te maken op de vrouw van zijn dromen. Hij raakt daar door totaal verstrikt in zijn eigen leugens. De regie van Valentino is in handen van Remy van Heugten, bekend van te levisieseries als Hoe over leef ik...?, Van God los en Feuten. Naast Amhali zijn er rollen weggelegd voor Derek de Lint, Mimi Ferrer en Nasrdin Dchar. De opnamen van de film vinden deze zomer plaats. Valentino wordt geproduceerd door Lemming Film en Launch Works in coproductie met de VARA. A-Film brengt Valentino vanaf 21 maart 2013 uit in de Nederlandse bioscopen. Camiel Borgman Regisseur Alex van Warmerdam is begin juli begonnen met de opna men van zijn nieuwe speelfilm Camiel Borgman. De hoofdrollen wor den gespeeld door Jan Bijvoet, Hadewych Minis, Eva van de Wijdeven en Annet Malherbe. Van Warmerdam speelt zelf ook weer mee in de film. In de film draait het om de sinistere buitenstaander Camiel Borg man. Als hij een moderne buitenwijk betreedt is dat het begin van een reeks schokkende gebeurtenissen. Om de financiering van de film rond te kunnen krijgen nam Van War merdam het initiatief tot het verkopen van zelfgemaakte prenten. De eerste verkoopronde leverde producent Graniet Film 117.000 euro op. Distributeur Cinéart brengt Camiel Borgman 10 oktober 2013 uit in de bioscopen. 'Als je aan een romantische, charmante Italiaan denkt, dan denk je natuurlijk meteen aan mij.' (Najib Amhali in Valentino)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 16