Piek 'n' mix Wat vond je van (ineEurope in Barcelona? Bioscoop HFN PICK'N' MIX /BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... EO Pleinbioscoop Rotterdam viert 25e editie De vijfentwintigste editie van de Pleinbioscoop in Rotter dam wordt gevierd met een extra lange editie van 15 augustus tot en met 2 september. Er is een breed pro gramma samengesteld van Oscarwinnaars en specials. Uniek voor het festival is een voorpremière, in dit geval van Ken Loach' The Angels' Share. De laatste avond wordt de horroravond die zal worden gepresenteerd door specialist Jan Doense. De Pleinbioscoop is met het Sophia Kinderziekenhuis en Cinekid een samenwerking aangegaan om ook de kinderen van het ziekenhuis mee te kunnen laten genieten van het festival. Voor hen is in de hal van het ziekenhuis, waar de Pleinbioscoop voor de deur plaatsvindt, een mini-bioscoop gebouwd waar de kinderen en hun families de hele dag films, geselecteerd door Cinekid, kunnen kijken. Bio-bussen terug in bioscop De vertrouwde collectebussen van Stichting Bio, die in de jaren 90 verdwenen uit de Nederlandse bioscopen, wa ren weer terug op de plek waar ze jarenlang aanwezig waren in het voorprogramma. Het startschot van die actie werd half juli gegeven tijdens een speciale vertoning van de film Joris Boris en het geheim van de tempel bij Bio-Vakantieoord in Arnhem. Tijdens hun tour langs de Nederlandse bioscopen in juli en augustus vroegen Joris en Boris, met de collectebus in de hand, aandacht en steun voor de activiteiten van Stichting Bio. Het is dit jaar 85 jaar geleden dat de toenmalige Neder landse Bioscoopbond, op initiatief van bioscoopexploitant Abraham Tuschinski en diens zwager Gerschtanowitz, Stichting Bio-Vakantieoord oprichtte. Titra gesloten Het bekende Nederlandse bedrijf Titra Film Laboratori um BV, dat er jarenlang voor zorgde dat 35mm-kopieën werden ondertiteld, heeft haar deuren met ingang van 1 juli jongstleden moeten sluiten. Het bedrijf zag de hoeveelheid werk al enige tijd afnemen als gevolg van de digitalisering van het bioscoopbedrijf. Titra is er in Nederland nooit in geslaagd de omslag te maken naar digitale cinema. Het filiaal van Titra in Zwitserland blijft wel open. Sharita Hasnoe, salesmanager The Walt Disney Company 'Hoewel het voor het succes en de kwaliteit van de beurs op zich niet uit maakt, denk ik dat Barcelona alleen al om de gunstige weersomstandig heden een welkome afwisseling is als locatie voor het huidige CineEu- rope. Verder vond ik de faciliteiten op een groter podium na, niet per se beter of slechter dan die in de RAI. De presentaties waren, gemiddeld genomen, goed. De één beter dan de andere, zoals sommige line-ups ook sterker waren dan andere. Dat wisselt ieder jaar en is best gebrui kelijk op deze filmbeurs, ongeacht waar deze plaats vindt.' Joep Caubo, directeur Service Bioscoop Luxor BV 'In de basis vond ik het een gelijk waardige beurs als in Amsterdam. De opzet was hetzelfde. Alleen de meer dere locaties in en om het gebouw waren vaak verrassend. Dit komt ook omdat het nieuw was. Ik vind wel dat we te weinig films te zien krijgen. Daarom vond ik het wel een goede zet om films te starten waar je een keuze uit kon maken. Dat mag vaker gebeuren. Doordat de beurs in Bar celona plaatsvond had je (nog) min der het gevoel datje met werk bezig was. Bovendien heb ik meer collega's beter en anders leren kennen omdat er meer tijd voor was. In Amsterdam gingen de meesten op tijd naar huis.' Roger Broens, theater manager Gotcha! Weert 'Al enkele jaren werd er gespecu leerd over een verhuizing van Am sterdam naar het altijd zonnige Bar celona. Dit jaar was het zover! Wat mij bijzonder opviel en wat ik zeer waardeer was de hoeveelheid "pro duct" en "showreels". Fantastisch om te zien wat er nog gaat komen dit jaar en volgend jaar. Als theaterma nager absorbeer ik al het beeld en geluid als een vorm van amfetamine. Ik ervaar het als een enorme boost dat we nog vele mooie en goede titels mogen verwachten. Ben zeer benieuwd hoe het zal gaan met de 48 frames per second! Volgend jaar staat al in de agenda!' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'Don't ask questions you don't want to know the answer to.' (Tommy Lee Jones als Agent K. in Men in Black 3)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 17