m HFN Verhaal: Komona wordt op haar twaalfde ontvoerd en opgenomen in een rebellenleger. Gelukkig is daar ook Magician. Ze worden verliefd en besluiten te vluchten. Dan slaat het noodlot toe. Rachel Mwanza ontving op de Berli- nale in Berlijn een Zilveren Beer voor haar rol in de film. Regie: Kim Nguyen Hoofdrollen: Rachel Mwanza, Serge Kanyinda, Alain Lino Mie Eli Bastien, Mizinga Mwinga Genre: drama Distributie: Imagine Filmdistributie Release: 23 augustus 2012 [05] Verhaal: Prinses Caroline wordt uitgehuwelijkt aan de schizofrene Deense koning Christian VII. Alleen zijn arts kan tot hem doordringen en grijpt die kans om de wetgeving te veranderen. Hij zet alles op het spel als hij een romance met Caroline begint. Regie: Nikolaj Arcel Hoofdrollen: Mads Mikkelsen, Alicia Vikander, Mikkel Boe Folsgaard, Trine Dyrholm Genre: historisch, drama Distributie: Wild Bunch Release: 23 augustus 2012 Trishna Verhaal: Thomas Hardy's klassieke roman Tess of the d'Urbervilles is verplaatst naar het hedendaagse India. De mooie Trishna gaat werken voor de welgestelde Jay, die naar India is gekomen om in zijn vaders hotelbedrijf te werken. Ze wordt verliefd op hem. Regie: Michael Winterbottom Hoofdrollen: Freida Pinto, Riz Ahmed, Roshan Seth, Neet Mohan, Harish Khanna Genre: drama Distributie: A-Film Release: 30 augustus 2012 [04] Verhaal: Een duik in de wereld van de Nederlandse vissers en vissen, zowel boven als onder water. Met bijna twee miljoen deelnemers is het echt een volkssport. Een zoektocht naar de 'oervisser' in de mens en een portret van Nederland aan en op het water. Regie: Pieter-Rim de Kroon Genre: documentaire Distributie: Amstelfilm Release: 30 augustus 2012 [02] Verhaal: Frank (Joel Murray, de broer van Bill) is gedesil lusioneerd door zijn ontslag, echtscheiding en het slechte nieuws van de dokter. Hij besluit de domste, wreedste, meest intolerante mensen te straffen. De jonge Roxy is getuige van zijn actie en meteen zijn grootste fan. Regie: Bobcat Goldthwait Hoofdrollen: Joel Murray, Tara Lynne Barr, Melinda Page Hamilton, Mackenzie Brooke Smith Genre: komedie Distributie: Dutch FilmWorks Release: 30 augustus 2012 Ronal the Barbarian Ronal is een jonge barbaar met een lage eigendunk, een eigenschap waar de stoere barbaren in zijn dorp geen last van hebben. Slechterik Volcazar valt het vrolijke barbarendorp aan en ontvoert alle barbaren behalve de kleine nerd Ronal. Hij wordt nu gedwongen zijn clan te redden. Regie: Kresten Vestbjerg Andersen, Thorbjorn Christof- fersen, Philip Einstein Lipski Stemmen: Pierre Cravens, Ben Bledsoe, Dee Snider, Louis Lombardi Genre: animatie, komedie Distributie: Amstelfilm Release: 6 september 2012 The Angels' Share Verhaal: Als Robbie vader wordt, zweert hij dat zijn zoon een beter leven zal hebben. Op het nippertje ontsnapt hij aan een gevangenisstraf en krijgt hij een laatste kans. Zijn reclasseringsambtenaar Henri laat hem kennismaken met de wereld van de whisky. Regie: Ken Loach Hoofdrollen: Paul Brannigan, John Henshaw, Roger Allam, Gary Maitland, Jasmin Rigging Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 6 september 2012 [01] Verhaal: Na Terug naar de kust regisseert Will Koop man de volgende boekverfilming van Saskia Noort. Wanneer de verbouwing van haar huis dreigt uit te lo pen op een ramp en haar huwelijk wankelt, begint het leventje van de plastisch chirurge Tessa in te storten. Regie: Will Koopman Hoofdrollen: Tjitske Reidinga, Peter Blok, Mark Rietman, Alex Hendrickx, Terence Schreurs, Gene Bervoets Genre: thriller, drama Distributie: Entertainment One Release: 6 september 2012 [03] Verhaal: Tony Gilroy, de scenarist van de Bourne-films, regisseert het vierde deel. Een nieuwe actieheld wordt geïntroduceerd in de vorm van Jeremy Renner. Hij komt terecht in levensbedreigende situaties als gevolg van de gebeurtenissen uit de voorgaande films. Regie: Tony Gilroy Hoofdrollen: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward 'Welcome to "The Program" (Albert Finney als Dr. Albert Hirsch in The Bourne Legactf

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 24