HFN ED Norton, Stacy Keach, Oscar Isaac Genre: actie Distributie: Universal Pictures International Release: 6 september 2012 The Story of Film: An Odyssey Verhaal: Een vijftien uur durende reis door de filmge schiedenis over alle continenten. Cousins sprak met bekende en minder bekende filmmakers en compi leerde uit honderden filmfragmenten en gesprekken een vertelling over film als universele kunst- en entertain- mentvorm. Regie: Mark Cousins Genre: documentaire Distributie: Cinemien Release: 13 september 2012 Barbara Verhaal: Oost-Duitsland, 1980. De jonge arts Barbara heeft een uitreisvisum aangevraagd, maar wordt naar de provincie verbannen en moet daar in een plattelands- ziekenhuis gaan werken. Zij hoopt dat haar West-Duitse geliefde Jörg ondertussen hun ontsnapping voorbereidt. Regie: Christian Petzold Hoofdrollen: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Rainer Bock, Christina Hecke, Deniz Petzold Genre: drama Distributie: A-Film Release: 13 september 2012 Ruby Sparks Verhaal: Na het succes van zijn debuutroman zit een jonge schrijver tegen een writer's block aan te hikken. Als schrijfoefening bedenkt hij het personage Ruby Sparks, in feite de ideale vrouw voor hem. Toch is het even schrik ken als ze de volgende dag in zijn keuken staat. Regie: Jonathan Dayton, Valerie Faris Hoofdrollen: Paul Dano, Zoe Kazan, Antonio Banderas, Annette Bening, Chris Messina Genre: komedie, fantasy, romantiek Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 13 september 2012 Shadow Dancer. Lumiere. Ruby Sparks. Warner Bros./ 20th Century Fox. te Voyage extraordinaire Le Voyage dans la Verhaal: Er werd onlangs een kleurenkopie ontdekt van Le Voyage dans la Lune 1902), de bekendste film van Georges Méliès. Deze nieuwe versie wordt vertoond samen met de documentaire Le Voyage extraordinaire over een van de moeilijkste en duurste filmrestauraties uit de geschiedenis. Regie: Serge Bromberg, Eric Lange Genre: documentaire Distributie: EYE Film Instituut Nederland Release: 20 september 2012 Verhaal: Een Noord-lerse moeder wordt gedwongen te kiezen tussen haar IRA-steunende familie en de Britse geheime dienst die haar wil rekruteren. Als ze wordt gearresteerd geven de autoriteiten haar een ultimatum: als ze niet meewerkt, wordt haar zoon afgepakt. Regie: James Marsh Hoofdrollen: Clive Owen, Gillian Anderson, Andrea Riseborough, Aidan Gillen, Domnhall Gleeson Genre: thriller Distributie: Lumière Release: 20 september 2012 Being Flynn Verhaal: Nick Flynn werkt in een centrum voor daklozen als zijn vader weer opduikt, een kleine crimineel die altijd voor problemen zorgt. Aangezien Nick al genoeg zorgen heeft, weet hij niet of hij wel weer contact wil met zijn vader. Gebaseerd op Flynns memoires. Regie: Paul Weitz Hoofdrollen: Paul Dano, Robert De Niro, Julianne Moore, Olivia Thirlby, Lili Taylor, Billy Wirth Genre: komedie, drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 27 september 2012 Love Is All You Need Verhaal: In Italië is een groep mensen op zoek naar liefde, passie en geluk. Centraal staat daarbij de moed om je leven een andere wending te geven, ook wan- 'I am glad you found something that inspires you.' (Elliott Gould als Dr. Rosenthal in Ruby Sparks)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 25