HFN Alles is familie Het meisje en de dood EndofWatch Films om de komende maanden in de gaten te houden. Eindelijk komt hij eraan. Het vervolg op de filmhit Alles is liefde die we eigenlijk geen vervolg moeten noemen omdat het in Alles is familie om hele andere karakters draait. Kim van Kooten, die wederom het scenario schreef, heeft wel overwogen echt voort te borduren op het succes uit 2007, maar nam toch afscheid van de bekende karakters. In Alles is familie zijn Arend en Jeanette Roovers de bindende factor. Zowel hun levens, hun relatie als die van en met hun kinderen worden op de voet gevolgd in een film die de bios copen dit najaar weer een fijne dosis romantiek en komedie moet geven. Hoofdrollen: Kees Hulst, Martine Bijl, Carice van Houten, Thijs Romer, Benja Bruijning, Jacob Derwig Regisseur: Joram Lürsen Distributeur: A-Film Releasedatum: 22 november 2012 Het is vijfjaar geleden dat we een film van cineast Jos Stelling mochten verwelkomen. In zijn nieuwe film, Het meisje en de dood, verschijnt niet alleen Stellings muze Sylvia Hoeks weer op het witte doek, maar is er ook opnieuw een rol weggelegd voor de Russische acteur Sergey Makovetsky. Het tweetal was ook te zien in Duska. In zijn nieuwe film vertelt Jos Stelling het verhaal van de jonge Nicolai die op doorreis is naar Parijs, maar zich in een hotel ergens in Oost-Europa enorm aangetrokken voelt tot de courtisane Elise. Hun liefde is echter een onmogelijke liefde. Hoofdrollen: Sylvia Hoeks, Leonid Bichevin, Sergey Makovetsky, Dieter Hallervorden Regisseur: Jos Stelling Distributeur: Benelux Film Distributors Releasedatum: 15 november 2012 In zijn jeugd bracht scenarist David Ayer veel tijd door in de straten van South Central, de gevaarlijke wijk in Los Angeles. Het is dan ook niet zo vreemd dat hij daar inspiratie voor zijn verhalen vandaan haalt. Dat gold niet alleen voor Training Do/uit 2001, maar ook voor End of Watch, de film die Ayer ook regisseert. Jake Gyllenhaal en Michael Peha liepen wekenlang mee met de LAPD in het beruchte district om zich voor te bereiden op de film over twee agenten die door hun manier van werken in de problemen komen. Hoofdrollen: Jake Gyllenhaal, Michael Peha, Anna Kendrick Regisseur: David Ayer Distributeur: Independent Films Releasedatum: 18 oktober 2012 'We're cops, everybody wants to kill us' (Jake Gyllenhaal als officer Taylor in End of Watch)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 6