Gelezen op hollandfilmnieuws.nl HFN E HFN ONLINE Een greep uit de online berichten van de afgelopen periode. Bekijk online het actuele fiimnieuws Ook films in theater Agora in Lelystad op locatie 79 november 2012 Theater- en congrescentrum Agora in Lelystad gaat vanaf komende maand ook filmvoorstellingen aanbie den. Volgens directeur Jan Gras van Agora gaat het theater mee in de trend van theaters die ook andere disciplines aanbieden. Om films te kunnen vertonen doet het theater een investering van tweehonderd duizend euro. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... We Want Cinema valt opnieuw in de prijzen piek 'n' mix 75 november 2072 We Want Cinema, het Nederlandse cinema on demandplatform, is gisteren tijdens de Global Entrepreneurship Week in Kopenhagen uitgeroepen tot winnaar van de Creative Business Cup. Dit is een wereldwijde competitie die erkenning geeft aan crea tief ondernemerschap. Marieke Jonker van We Want Cinema ontving de prijs uit handen van de Deense kroonprins Frederik. De prijs heeft een waarde van 50.000 dollar. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Entertainment One breidt uit naar België pielt'n'mix 74 november 2072 Vanaf 15 november is filmdistributeur Entertainment One met een eigen kantoor ook in België te vinden. Voorheen werkte men in België samen met andere partijen die de distributie verzorgden van films van Entertainment One. Daar komt nu dus een einde aan. Entertainment One gaat in België ook de distributie verzorgen van bioscoopfilms van Benelux Film Distri- butors (BFD). Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... APP is eerste second screen bioscoopfilm in productie 74 november 2012 APP, is de titel van de Nederlandse thriller die als eer ste bioscoopfilm ter wereld ondersteund gaat worden met een second screen applicatie. Via het zogeheten 'tweede scherm' - dat kan een tablet of smart phone zijn - kan de kijker een extra verhaallijn volgen. Ook Het Star Wars- imperium vindt onderdak bij Disney. komt er andersoortige extra informatie vrij via het mobiele apparaat. De hoofdrollen in APP worden gespeeld door Hannah Hoekstra, Isis Cabolet, Robert de Hoog, Matthijs van de Sande Bakhuyzen en Jeroen Spitzenberger. APP zal vanaf 21 februari in de Nederlandse bioscoop te zien. De film wordt gedistribueerd door Just Film. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Hoofdrolspelers boekverf ilming Het diner bekend in productie 7 november 2012 Jacob Derwig, Thekla Reuten, Daan Schuurmans en Kim van Kooten gaan de hoofdrollen spelen in Het diner. Het is de verfilming van de gelijknamige best seller van Herman Koch. De film wordt geregisseerd door Menno Meyjes die het boek van Herman Koch ook bewerkte tot een goed verfilmbaar scenario. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... Disney koopt Lucasf ilm piek 'n' mix 37 olttober2072 The Walt Disney Company neemt Lucasfilm over, zo vertelde Disney's CEO Bob Iger gisteravond aan investeerders. Met de overname is 4,05 miljard dol lar gemoeid. Belangrijk onderdeel van het nieuws is dat Disney van plan is in 2015 met een nieuwe Star Wars-film te komen die onderdeel uitmaakt van een nieuwe trilogie, waarschijnlijk in 3D. Lees verder op www.hollandfilmnieuws.nl... 'He kept repeating it over and over again. Do you have any idea whatthat means?' (Katie Cassidy in A Nightmare on Elm Streef)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 20