Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Mathot: 'De groot ste uitda ging was om de pop pen van 2D naar 3D te transfor meren/ Ej Huiverig Dat gevoel moeten mensen ook krijgen als ze naar de film kijken. 'De personages horen volgens mij niet als poppen te worden opge vat', hoopt de maker zelf. 'Het zijn echte mensjes, alleen dan in Nijntje- vorm.' Een groot verschil is wel dat het titelpersonage in de film een eigen stem heeft, ingesproken door de vijfendertigjarige actrice Eva Poppink. 'We waren erg huiverig voor die stap: in de serie gebruik ten we nog een verteller. Maar in de Nijntje-musical, waar Eva ook de hoofdrol in had, zagen we dat het erg goed werkte.' Andere acteurs die meewerkten aan de animatie zijn Barry Atsma (als vader Pluis), Isa Hoes (als moeder), Hanna Verboom (als Nina) en Mare-Marie Huijbregts (als Knorretje). De regisseur hoopt dat Nijntje de film een groot publiek gaat aanspreken. 'Natuurlijk richt het verhaal zich primair op de aller kleinsten, dus tussen drie en zes jaar oud', erkent hij. 'Er is in de bioscoop eigenlijk helemaal niets voor deze doelgroep. Nijntje is natuurlijk niet zo flitsend en specta culair als Indiana Jones. Maar we hebben echt ons best gedaan om de 70 minuten die de film duurt ook voor de ouders en grootou ders zo onderhoudend mogelijk te maken.' Regisseur Hans Perk brengt de decorstukken in stelling. Daglicht Daglicht is de titel van de aanstaande speelfilm die is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Marion Pauw. De opnamen zijn begin november van start gegaan. De film en het boek vertellen het ver haal van de succesvolle advocate Iris die ontdekt dat haar moeder een geheim verborgen houdt. Iris heeft namelijk nog een halfbroer. En daar is iets bijzonders mee aan de hand. De hoofdrollen worden vertolkt door Angela Schijf, Monique van de Ven en Fedja van Huêt. Diederik van Rooijen regisseert de film. DaglichfY/ordt geproduceerd door Eyeworks Film TV Drama. De film draait vanaf 11 april 2013 in de bioscopen en wordt uitge bracht door Benelux Film Distributors. Mannenharten Daan Schuurmans, Barry Atsma, Jeroen Spitzenberger, Teun Kuil- boer en Fabian Jansen spelen de mannelijke hoofdrollen in Mannen harten. Ze krijgen tegenspel van onder andere Georgina Verbaan, Katja Herbers en Hadewych Minis. Mannenharten is de Nederlandse variant van de Duitse bioscoophit Mannerherzen en gaat over vijf mannen die elkaar tegenkomen in de sportschool. Allemaal zien zij hun leven veranderen als gevolg van de liefde. Regisseur Maarten Lebens bewerkte het oorspronkelijke scenario zelf. De film wordt ge produceerd door Alain de Levita van NL Film. Dutch FilmWorks breng de film 28 november 2013 uit in de bioscoop. MANNEN MANNEN MANNEN MANNEN, MANNEN] rKPRXML HÜttTEN HARTEN HWRTEN HOKTEN] Rabat van Victor Ponten en Jim Taihuttu was toch wel een van de Nederlandse f ilmverrassingen van 2011De mannen van reclamebu reau Habbekrats hebben hun tanden gezet in een nieuw project. Half oktober begonnen de opnamen ervan. Wolf belooft een rauwe, in zwart-wit gedraaide misdaadthriller te worden die ons een blik gaat gunnen in de hedendaagse wereld van een nieuwe generatie, harde criminelen. De hoofdrollen in Wolf worden gespeeld door Marwan Kenzari, Nasrdin Dchar, Raymond Thiry, Chemseddine Amar, Cahit Ölmez en Bo Maerten. Deze keer neemt Jim Taihuttu het scenario en de regie alleen voor zijn rekening. Wolf is vanaf 12 september 2013 te zien in de Nederlandse bios coop. De film wordt uitgebracht door filmdistributeur Lumière. 'Zelfs tot in de bijrollen hebben we fantastische acteurs kunnen vastleggen!' (Alain de Levita over Mannenharten).

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 26